
29. września 1819 roku przybył do Lubszy Józef Lompa. Na pamiątkę tego wydarzenia odegraliśmy scenkę jego przywitania sprzed 200 lat.

29. września 1819 roku przybył do Lubszy Józef Lompa. Na pamiątkę tego wydarzenia odegraliśmy scenkę jego przywitania sprzed 200 lat.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy przyjmie na staż do przedszkola osobę w wieku do 30 roku życia, posiadającą status osoby bezrobotnej jako pomoc nauczyciela przedszkola, zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lublińcu. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod numerem tel. 343579033.

W dniach od 16 do 20 września 2019 r. odbędzie się zbiórka makulatury w naszej szkole. Spakowaną, związaną i zważoną makulaturę można przynosić do szkoły przez cały nadchodzący tydzień.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w tegorocznych Dożynkach zarówno w tych parafialnych w Lubszy, jak i gminnych w Woźnikach.

Podczas tegorocznej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego burmistrz Woźnik Michała Aloszko docenił osiągnięcia ubiegłorocznych ósmoklasistów, wręczając pani dyrektor Ewie Kicie nagrodę za najlepsze wyniki z egzaminów w naszej gminie – Sowę 2019.

Dnia 2 września 2019r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.