UCZYMY SIĘ ZDROWO ŻYĆ W EUROPIE

Uczymy się zdrowo żyć w Europie

Głównym celem naszego projektu było zbadanie jak można poprawić nasz stylu życia. Wymieniliśmy się doświadczeniami z krajami partnerskimi na temat różnych zajęć związanych z tematem projektu, a także wiadomościami o naszych kulturach i regionach, w których mieszkamy. Uczniowie współpracowali ze sobą i dzielili się pomysłami jak osiągnąć założone cele. Dążyliśmy do pełnej aktywizacji dzieci w czasie realizacji zadań projektu. Istotne było rozwijanie znajomości pojęcia „zdrowy styl życia” oraz wymiana innowacyjnymi, odkrywczymi i skutecznymi sposobami prowadzenia zdrowego stylu życia. Przyjrzeliśmy się zajęciom pozalekcyjnym, mającymi znaczący wpływ na poprawę zdrowego stylu życia. Technologia komputerowa była głównym kanałem komunikacyjnym w naszym projekcie. Produktami końcowymi są : – wspólna strona internetowa www.comenius.cba.pl, na której znajdują się informacje o wszystkich aktywnościach związanych z projektem, – książka kucharska z przepisami na zdrowe posiłki zatytułowana “The rainbow of recipes” (“Tecza przepisów”), – DVD zawierające prezentacje w programie „PowerPoint” przedstawiające realizację zadań związanych z projektem z każdej szkoły. Mieszczą się na niej przepisy z książki kucharskiej, gry dziecięce, plakaty i inne aktywności. – broszura z popularnymi grami dzięcięcymi zatytułowana “The rainbow of games” (“Tęcza gier”) – plakaty promujące zdrowy styl życia

CREATIVE LIFELONG LEARNING FOR HEALTHY LIVING IN EUROPE

Our specific objective is to look at how we can improve our lifestyles. We will share experiences within the partner countries about our different activities, cultures and localities.

Czytaj dalej „UCZYMY SIĘ ZDROWO ŻYĆ W EUROPIE”

A rainbow of recipes

The cookery book contains recipes in native languages ( Polish, Swedish, Italian, Latvian, Turkish ) and English. There are recipes for soups, main courses, spring salads and cookies from each partner schools. You can find ingredients, methods how to make them and photos with children cooking them. Each school has edited the book individually.

A rainbow of recipes
A rainbow of recipes

A Rainbow of Games

A Rainbow of Games

The brochure contains popular children’s games from each partner schools. The instructions are in native languages and English. There are also photos of children playing these games. The brochure is the result of exchanging information about spending free time in all partner countries.

A Rainbow of Games

Reactivating a site

Reactivating a site

Miło mi poinformować, że nastąpiła reaktywacja strony, która była nieaktywna od początku 2016 roku ze względów technicznych (nieaktualne oprogramowanie) .

Strona przechodzi aktualnie poważny lifting, po stronie opartej na wysłużonej Joomli, która działała tylko w oparciu o PHP 5 (  interpretowany skryptowy język programowania ), przyszła kolej na bezpieczniejszy i już sprawdzony w działaniu WordPress oparty aktualnie na PHP 7.3. 

Treści są stopniowo przenoszone „ręcznie” na podstawie zawartości bazy danych “starej” strony oraz plików kopii zapasowych strony.

Są używane najnowsze wersje języków programowania w oparciu o które działa strona: aktualnie jest to   PHP 7.2.26 , libmysql – mysqlnd 5.0.12 .

Przeniesiono już większość plików artykułów i fotoalbumów. Obecna strona w odróżnieniu do poprzedniej dobrze działa na urządzeniach mobilnych. Aktualnie jest przeprowadzana optymalizacja strony internetowej pod kątem SEO.

Używana jest też Google Search Console – bezpłatna usługa Google, która pomaga monitorować pozycję witryny w wynikach wyszukiwania Google oraz dbać o nią i eliminować związane z nią problemy. Bezpieczeństwo zapewniają odpowiednie wtyczki do WordPressa jak Wordfence , WP-Optimize oraz jej monitorowanie.

oraz jej monitorowanie.

Luty 2020: Strona jest przenoszona na hosting splubsza.pl ponieważ darmowy hosting na comenius.cba.pl zostanie wyłączony w marcu.

Edward Morcinek

To link do kopii strony na Wayback Machine z 22 Sep 2009

Zrzut ekranu strony 10 lat temu…