Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy https://splubsza.pl SP Lubsza · Informacje · Wydarzenia · Oddział przedszkolny · Konkursy · Dyplomy · Współpraca · Projekty europejskie · Józef Lompa · Lubsza · Uczeń · Absolwenci · Edukacja · Album · Fotoalbum · Galeria · Sport · Fotografie klasowe 80-lecie · Jasełka · Dzień Dziecka · Jubileusz Thu, 09 Jul 2020 08:36:48 +0000 pl-PL hourly 1 https://splubsza.pl/wp-content/uploads/2015/12/cropped-logo_sp_lubsza_512x512-32x32.jpg Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy https://splubsza.pl 32 32 Zasady funkcjonowania https://splubsza.pl/2020/07/06/zasady-funkcjonowania/ Mon, 06 Jul 2020 08:29:00 +0000 https://splubsza.pl/?p=10392 Przypominamy o zasadach funkcjonowania placów zabaw.

Artykuł Zasady funkcjonowania pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

Przypominamy o zasadach funkcjonowania placów zabaw.

Artykuł Zasady funkcjonowania pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 https://splubsza.pl/2020/07/01/zakonczenie-roku-szkolnego-2019-2020/ Wed, 01 Jul 2020 08:03:18 +0000 https://splubsza.pl/?p=10369 26. czerwca zakończył się rok szkolny 2019/2020. Ten dzień w naszej szkole wyglądał inaczej niż dotychczas, nie odbyła się uroczysta akademia z udziałem wszystkich uczniów, a jedynie spotkania w małych klasowych gronach z wychowawcą. Uczniowie otrzymali także świadectwa z wyróżnieniem i nagrody z rąk pani dyrektor. Swoje ostatnie świadectwa odebrali uczniowie klasy ósmej, którzy przygotowali … Czytaj dalej Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Artykuł Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

26. czerwca zakończył się rok szkolny 2019/2020. Ten dzień w naszej szkole wyglądał inaczej niż dotychczas, nie odbyła się uroczysta akademia z udziałem wszystkich uczniów, a jedynie spotkania w małych klasowych gronach z wychowawcą.

Uczniowie otrzymali także świadectwa z wyróżnieniem i nagrody z rąk pani dyrektor. Swoje ostatnie świadectwa odebrali uczniowie klasy ósmej, którzy przygotowali krótki program artystyczny, podczas którego wyrazili swoją wdzięczność dla nauczycieli oraz przedstawili swoje szkolne wspomnienia. Absolwenci otrzymali wiele nagród i miłych, pozytywnych słów skierowanych do nich przez panią dyrektor. Nie zabrakło także podziękowań dla rodziców za ich zaangażowanie w działania na rzecz szkoły. Wśród zaproszonych gości był także Burmistrz Woźnik – pan Michał Aloszko, który podziękował nauczycielom, uczniom i ich rodzicom za ten trudny rok i życzył wszystkich optymizmu i bezpiecznych wakacji.
Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku.

Artykuł Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Najlepsi uczniowie 2020 https://splubsza.pl/2020/06/26/najlepsi-uczniowie-2020/ Fri, 26 Jun 2020 18:30:00 +0000 https://splubsza.pl/?p=10390 Najlepsi uczniowie 2020 Kl. I  Julia Potempa, Michał Kamiński, Albert Mrozek i Wojciech Michalski. Kl. II Jakub Magiera i Amelia Meisner Kl. III Przemysław Sosnowski, Łukasz Stankiewicz, Antoni Trzeciak Kl. IV Igor Żuk Jakub Kita Filip Potempa Inga Gasiak Kl. V Agnieszka Kot Agata Wawrowicz Łukasz Chrzanowski Paweł Klyta Julia Filipczyk Emilia Meisner Kl. VI … Czytaj dalej Najlepsi uczniowie 2020

Artykuł Najlepsi uczniowie 2020 pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Najlepsi uczniowie 2020

Kl. I  Julia Potempa, Michał Kamiński, Albert Mrozek i Wojciech Michalski.

Kl. II Jakub Magiera i Amelia Meisner

Kl. III Przemysław Sosnowski, Łukasz Stankiewicz, Antoni Trzeciak

Kl. IV

 • Igor Żuk
 • Jakub Kita
 • Filip Potempa
 • Inga Gasiak

Kl. V

 • Agnieszka Kot
 • Agata Wawrowicz
 • Łukasz Chrzanowski
 • Paweł Klyta
 • Julia Filipczyk
 • Emilia Meisner

Kl. VI

 • Amelia Kuźniak
 • Zofia Trzeciak
 • Kacper Skiba
 • Błażej Żuk
 • Tobiasz Michalik
 • Paulina Witkowska
 • Bartłomiej Kita

Kl. VII

 • Maria Kamińska

Kl. VIII

 • Magdalena Kandzia
 • Rafał Wachowski
 • Ksawery Michalik
 • Wojciech Kita

Artykuł Najlepsi uczniowie 2020 pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Bezpieczne wakacje – czyli jakie? https://splubsza.pl/2020/06/24/bezpieczne-wakacje-czyli-jakie/ Wed, 24 Jun 2020 12:43:24 +0000 https://splubsza.pl/?p=10361 Wakacje to dla Was dzieci czas zabawy i nowych przeżyć. To okres, w którym znajdujecie czas na relaks i drobne szaleństwa. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie o BEZPIECZEŃSTWIE własnym i bliskich! O czym należy pamiętać, aby wakacje kojarzyły się nam tylko z beztroską i dobrą zabawą? 1. Kontakt z rodziną – zawsze informuj rodziców … Czytaj dalej Bezpieczne wakacje – czyli jakie?

Artykuł Bezpieczne wakacje – czyli jakie? pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

Wakacje to dla Was dzieci czas zabawy i nowych przeżyć. To okres, w którym znajdujecie czas na relaks i drobne szaleństwa. Korzystając z czasu wolnego nie zapominajcie o BEZPIECZEŃSTWIE własnym i bliskich!

O czym należy pamiętać, aby wakacje kojarzyły się nam tylko z beztroską i dobrą zabawą?

1. Kontakt z rodziną – zawsze informuj rodziców (bliskich), gdzie i z kim przebywasz oraz miej przy sobie naładowany telefon komórkowy.

2. Bezpieczne miejsca na zabawę – niezależnie czy wypoczywasz nad wodą, w górach czy w mieście, bardzo ważne jest żebyś wybierał miejsca strzeżone (baseny, kąpieliska), bezpieczne, oznakowane szlaki górskie, a w mieście spędzaj czas na zabawie w specjalnie wyznaczonych miejscach oddalonych od ruchliwych ulic czy torów kolejowych.

3. Bezpieczeństwo w ruchu ulicznym – w przypadku wycieczek rowerowych, przejażdżek na rolkach, deskorolkach czy hulajnogach – pamiętaj o specjalnie wyznaczonych do tego miejscach, ścieżkach rowerowych i zachowaj szczególną ostrożność poruszając się w pobliżu jezdni. Zakładaj zawsze kask! Miej sprawne oświetlenie przy rowerze. Jeżeli nie masz karty rowerowej planuj wyjazdy z osobą dorosłą, nigdy sam.

4. Bezpieczeństwo na drodze – w mieście chodź wyłącznie po chodniku, a poza miastem – poboczem, lewą stroną drogi. Ubieraj kamizelkę odblaskową! Przechodząc przez jezdnię, wybieraj tylko miejsca do tego wyznaczone, a przed wejściem na jezdnię uważnie rozglądaj się w obie strony i sprawdzaj, czy nie nadjeżdża jakiś pojazd.

5. Nie ufaj nieznajomym – nigdy nie korzystaj z propozycji podwiezienia przez nieznajomą osobę oraz nie przyjmuj poczęstunków od przypadkowo poznanych osób.

6. Uwaga na ogień – ognisko rozpalaj tylko w miejscach wyznaczonych, pod opieką osób dorosłych. Przebywając w domu, zachowaj szczególną ostrożność przy korzystaniu z urządzeń elektrycznych i gazowych.

7. Uwaga na słońce – przebywając na słońcu zachowaj umiar, noś nakrycia głowy i okulary przeciwsłoneczne, a także stosuj odpowiednie kremy z filtrami.

8. Internet – tutaj także nie ufaj nieznajomym, nie umawiaj się z nimi na spotkania czy nie podawaj ważnych informacji, takich jak np. adres zamieszkania lub czy jesteś w domu sam.
źródło: newsrm.tv

Pokaż nam jak dbasz o swoje bezpieczeństwo (Twojej rodziny) podczas wakacji.

Czekamy na wasze prace w postaci zdjęć, kolaży zdjęć lub prac plastycznych.
A może ułożycie i nagracie własną bezpieczną piosenkę? Zaskoczcie nas pomysłami, kreatywnością, bądźcie oryginalni! Na wasze prace czekamy do końca wakacji. Wysyłajcie je na e-mail: splubsza@gmail.com Prace będziemy publikować na stronie szkoły, a po wakacjach odpowiednio nagrodzimy.

Mamy ogromną nadzieję, że  przypomnienie zasad bezpieczeństwa pozwoli zarówno Wam jak i Rodzicom, spędzić spokojnie bez trosk i zmartwień ten wakacyjny okres. Rodzicom życzymy czujności, a Wam kochane dzieci – rozwagi przy planowaniu sobie rozrywki.

Życzymy udanych wakacji!

Artykuł Bezpieczne wakacje – czyli jakie? pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Podsumowanie akcji “Nakrętka dla Olafa” https://splubsza.pl/2020/06/22/podsumowanie-akcji-nakretka-dla-olafa-2/ Mon, 22 Jun 2020 06:32:35 +0000 https://splubsza.pl/?p=10353 Już po raz kolejny w naszej szkole odbywała się zbiórka plastikowych nakrętek pod hasłem “Nakrętka dla Olafka!”. W tym roku zbiórka odbyła się w I półroczu roku szkolnego.  Do zbiórki zaangażowała się cała społeczność szkolna jak i mieszkańcy Lubszy. W sumie zostało uzbieranych ok 190 kg nakrętek. Najwięcej nakrętek nazbierali: Natalia Skiba 41.5 kg, Magdalena Kandzia 31 kg … Czytaj dalej Podsumowanie akcji “Nakrętka dla Olafa”

Artykuł Podsumowanie akcji “Nakrętka dla Olafa” pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

Już po raz kolejny w naszej szkole odbywała się zbiórka plastikowych nakrętek pod hasłem “Nakrętka dla Olafka!”. W tym roku zbiórka odbyła się w I półroczu roku szkolnego. 

Do zbiórki zaangażowała się cała społeczność szkolna jak i mieszkańcy Lubszy. W sumie zostało uzbieranych ok 190 kg nakrętek. Najwięcej nakrętek nazbierali: Natalia Skiba 41.5 kg, Magdalena Kandzia 31 kg i Paweł Klyta 20,9 kg. Zebrane nakrętki pozwolą sfinansować kosztowną rehabilitację Olafka.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej szczytnej akcji i już zachęcamy do dalszej zbiórki plastikowych nakrętek!

Artykuł Podsumowanie akcji “Nakrętka dla Olafa” pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Dobre słowo na dziś https://splubsza.pl/2020/06/17/dobre-slowo-na-dzis-5/ Wed, 17 Jun 2020 06:32:11 +0000 https://splubsza.pl/?p=10342 Zachęcamy do przeczytania materiałów przygotowanych w ramach pomocy psychologiczno-interwencyjnej przez szkolnego psychologa. Informujemy również, że pani Anna Urbanowicz – psycholog pełni dyżur telefoniczny w czwartki w godz. 13:00-14:30. Natomiast pani Małgorzata Miękina – pedagog szkolny pełni dyżur telefoniczny we wtorki w godz. 13.30-15.00.

Artykuł Dobre słowo na dziś pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

Zachęcamy do przeczytania materiałów przygotowanych w ramach pomocy psychologiczno-interwencyjnej przez szkolnego psychologa. Informujemy również, że pani Anna Urbanowicz – psycholog pełni dyżur telefoniczny w czwartki w godz. 13:00-14:30. Natomiast pani Małgorzata Miękina – pedagog szkolny pełni dyżur telefoniczny we wtorki w godz. 13.30-15.00.

organizacja-czasu-przypominajka

antysresowe

stop-hejt

Artykuł Dobre słowo na dziś pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Opieka przedszkolna w czasie wakacji https://splubsza.pl/2020/06/08/opieka-przedszkolna-w-czasie-wakacji/ Mon, 08 Jun 2020 10:37:53 +0000 https://splubsza.pl/?p=10332 Informacja o opiece przedszkolnej w czasie tegorocznych wakacji.

Artykuł Opieka przedszkolna w czasie wakacji pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

Informacja o opiece przedszkolnej w czasie tegorocznych wakacji.

przedszkole-plakat-2020

Artykuł Opieka przedszkolna w czasie wakacji pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Dzień Dziecka! https://splubsza.pl/2020/06/01/dzien-dziecka/ Mon, 01 Jun 2020 06:44:34 +0000 https://splubsza.pl/?p=10322 Artykuł Dzień Dziecka! pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

Artykuł Dzień Dziecka! pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Zasady przeprowadzania egzaminów 2020 r. https://splubsza.pl/2020/05/20/zasady-przeprowadzania-egzaminow-2020-r/ Wed, 20 May 2020 08:49:32 +0000 https://splubsza.pl/?p=10295 Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało rozporządzenie dotyczące zasad przeprowadzania egzaminów zewnętrznych w 2020 roku. W dokumencie zostały ujęte m.in. procedury, terminy oraz czynności związane z przeprowadzeniem egzaminów. Zasady przeprowadzania egzaminów w 2020 r. – regulacje prawne – komunikat MEN Nowelizacja rozporządzenia MEN 30c – Egzaminy Uzasadnienie nowelizacji rozporządzenia MEN 30c – Egzaminy Materiały są dostępne także … Czytaj dalej Zasady przeprowadzania egzaminów 2020 r.

Artykuł Zasady przeprowadzania egzaminów 2020 r. pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało rozporządzenie dotyczące zasad przeprowadzania egzaminów zewnętrznych w 2020 roku. W dokumencie zostały ujęte m.in. procedury, terminy oraz czynności związane z przeprowadzeniem egzaminów.

Zasady przeprowadzania egzaminów w 2020 r. – regulacje prawne – komunikat MEN

Prezentacja_–_zasady_przeprowadzania_i_harmonogram_egzaminów_w_2020_r-2

Nowelizacja rozporządzenia MEN 30c – Egzaminy

Uzasadnienie nowelizacji rozporządzenia MEN 30c – Egzaminy

Materiały są dostępne także na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/zasady-przeprowadzania-egzaminow-w-2020-r–regulacje-prawne.

Źródło: www.gov.pl

Artykuł Zasady przeprowadzania egzaminów 2020 r. pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 https://splubsza.pl/2020/05/20/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-2020-2021/ Wed, 20 May 2020 08:33:21 +0000 https://splubsza.pl/?p=10292 Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021 – plik pdf Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 – komunikat MEN Materiały są dostępne także na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021. Źródło: … Czytaj dalej Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

Artykuł Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.

Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020-2021 – plik pdf

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 – komunikat MEN

Materiały są dostępne także na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-rekrutacji-do-szkol-ponadpodstawowych-na-rok-szkolny-20202021.

Źródło: www.gov.pl

Artykuł Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>