Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy https://splubsza.pl SP Lubsza · Informacje · Wydarzenia · Oddział przedszkolny · Konkursy · Dyplomy · Współpraca · Projekty europejskie · Józef Lompa · Lubsza · Uczeń · Absolwenci · Edukacja · Album · Fotoalbum · Galeria · Sport · Fotografie klasowe 80-lecie · Jasełka · Dzień Dziecka · Jubileusz Fri, 17 Jan 2020 18:19:21 +0000 pl-PL hourly 1 https://splubsza.pl/wp-content/uploads/2015/12/cropped-logo_sp_lubsza_512x512-32x32.jpg Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy https://splubsza.pl 32 32 Zimowe półkolonie zakończone! https://splubsza.pl/2020/01/17/zimowe-polkolonie-zakonczone/ Fri, 17 Jan 2020 18:19:19 +0000 https://splubsza.pl/?p=9408 Półkolonie były bardzo ciekawą i bezpieczną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci naszej szkoły. Ich uśmiechy na buziach utwierdziły nas w przekonaniu, że wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas. Czwartek był kolejnym dniem pełnym atrakcji i wrażeń. Najpierw odbyły się warsztaty „Szycia misiów”, które poprowadziła pani Gabriela Mankiewicz. Następnie podczas zajęć artystycznych dzieci oglądały na tablicy … Czytaj dalej Zimowe półkolonie zakończone!

Artykuł Zimowe półkolonie zakończone! pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

Półkolonie były bardzo ciekawą i bezpieczną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci naszej szkoły. Ich uśmiechy na buziach utwierdziły nas w przekonaniu, że wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas.

Czwartek był kolejnym dniem pełnym atrakcji i wrażeń. Najpierw odbyły się warsztaty „Szycia misiów”, które poprowadziła pani Gabriela Mankiewicz. Następnie podczas zajęć artystycznych dzieci oglądały na tablicy interaktywnej obrazy  polskich artystów przedstawiających zimę. Wysłuchały także fragmentu utworu A. Vivaldiego „Zima”, potem malowały farbami krajobraz zimowy. Prace udały się wspaniale. Wizualny efekt nie był jednak najważniejszy. Bardzo cieszy szczere zaangażowanie dzieci i wspólna praca w grupie dająca radość dużym i małym, wymiana uśmiechów, pożyczanie pędzli i farb.

Piątek był ostatnim dniem półkolonii. Pojechaliśmy do Woźnik na śmieszną animowaną opowieść pt. „Potworna rodzinka”. Zajęcia podczas półkolonii zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek i płeć każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić czas. O tym, co działo się podczas naszych zajęć najlepiej opowiedzą zdjęcia.

Artykuł Zimowe półkolonie zakończone! pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Podsumowanie 28 Finału WOŚP https://splubsza.pl/2020/01/16/podsumowanie-28-finalu-wosp/ Thu, 16 Jan 2020 11:17:20 +0000 https://splubsza.pl/?p=9382 Nasza młodzież lubszecka od kilku lat bierze udział w akcji WOŚP. Wcześniej jako młodzież Gimnazjum w Psarach. W tym roku zebraliśmy grupę wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy i dołączyliśmy do sztabu w Psarach. To nauczyciele szkoły w Psarach od wielu lat biorą udział w WOŚP na terenie naszej gminy, za co … Czytaj dalej Podsumowanie 28 Finału WOŚP

Artykuł Podsumowanie 28 Finału WOŚP pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

Nasza młodzież lubszecka od kilku lat bierze udział w akcji WOŚP.

Wcześniej jako młodzież Gimnazjum w Psarach. W tym roku zebraliśmy grupę wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy i dołączyliśmy do sztabu w Psarach. To nauczyciele szkoły w Psarach od wielu lat biorą udział w WOŚP na terenie naszej gminy, za co im serdecznie dziękujemy. W tym roku została zebrana kwota 26817,12 zł.

Artykuł Podsumowanie 28 Finału WOŚP pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Półkolonie na półmetku… https://splubsza.pl/2020/01/16/polkolonie-na-polmetku/ Thu, 16 Jan 2020 11:02:24 +0000 https://splubsza.pl/?p=9344 Kolejne dwa dni półkolonii zimowych w naszej szkole minęły bardzo szybko. We wtorek rozpoczęliśmy dzień od gry zespołowej “Familiada”, w której dwie drużyny “Gwiazdeczki” i “Diabełki” rywalizowały ze sobą odpowiadając na przygotowane wcześniej pytania. Po emocjonującej grze zwyciężyły “Gwiazdeczki”. Kolejnym punktem dnia były zajęcia taneczne, na których dzieci uczyły się układu tanecznego do piosenki, a … Czytaj dalej Półkolonie na półmetku…

Artykuł Półkolonie na półmetku… pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

Kolejne dwa dni półkolonii zimowych w naszej szkole minęły bardzo szybko.

We wtorek rozpoczęliśmy dzień od gry zespołowej “Familiada”, w której dwie drużyny “Gwiazdeczki” i “Diabełki” rywalizowały ze sobą odpowiadając na przygotowane wcześniej pytania. Po emocjonującej grze zwyciężyły “Gwiazdeczki”. Kolejnym punktem dnia były zajęcia taneczne, na których dzieci uczyły się układu tanecznego do piosenki, a na koniec wszyscy brali udział w zajęciach sportowych.

Środę rozpoczęliśmy od szukania zimy, bawiąc się na zajęciach sportowych na świeżym powietrzu. Następnie odbyły się zajęcia z modelarstwa, na których dzieci zostały podzielone na dwie grupy i każda z nich budowała projekt robota, który poruszał się. A na koniec programowaliśmy nasze projekty na zajęciach komputerowych z klocków Lego Education WeDo 2.0.

Artykuł Półkolonie na półmetku… pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Półkolonie zimowe w naszej szkole! https://splubsza.pl/2020/01/13/polkolonie-zimowe-w-naszej-szkole/ Mon, 13 Jan 2020 14:07:49 +0000 https://splubsza.pl/?p=9332 13 stycznia 2020 roku rozpoczęły się w naszej szkole półkolonie, które potrwają do końca tygodnia. Zajęcia odbywają się dla grupy zgłoszonych uczniów od godz. 9:00 do godz. 13:00. Dzisiejszy dzień rozpoczął się od zajęć z programowania. Uczestnicy badali zjawisko erupcji wulkanów i budowali z klocków LEGO Education WeDo 2.0. projekt urządzenia, które pokazuje narastającą aktywność … Czytaj dalej Półkolonie zimowe w naszej szkole!

Artykuł Półkolonie zimowe w naszej szkole! pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

13 stycznia 2020 roku rozpoczęły się w naszej szkole półkolonie, które potrwają do końca tygodnia. Zajęcia odbywają się dla grupy zgłoszonych uczniów od godz. 9:00 do godz. 13:00.

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od zajęć z programowania. Uczestnicy badali zjawisko erupcji wulkanów i budowali z klocków LEGO Education WeDo 2.0. projekt urządzenia, które pokazuje narastającą aktywność z rosnącym ryzykiem erupcji w pięciostopniowej skali alertów. Na kolejnych zajęciach komputerowych uczniowie zajmą się jego programowaniem.

Następnie odbyły się zajęcia plastyczne, na których pod okiem pań z MDK w Woźnikach dzieci własnoręcznie wykonały organizer na różne przybory szkolne lub inne rzeczy. Dzień zakończyliśmy grami i zabawami ruchowymi na zajęciach sportowych.

Artykuł Półkolonie zimowe w naszej szkole! pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Zebranie z rodzicami https://splubsza.pl/2020/01/10/zebranie-z-rodzicami-14/ Fri, 10 Jan 2020 15:10:02 +0000 https://splubsza.pl/?p=9270 27 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy o godz. 17:00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów kl. III, IV, V, VI, a o godz. 17:30 dla klasy I,II, VII i VIII. Natomiast zebranie z rodzicami dzieci z oddziału przedszkolnego odbędzie się 28.01.2020 roku o godz. 16:00.

Artykuł Zebranie z rodzicami pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

27 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy o godz. 17:00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów kl. III, IV, V, VI, a o godz. 17:30 dla klasy I,II, VII i VIII. Natomiast zebranie z rodzicami dzieci z oddziału przedszkolnego odbędzie się 28.01.2020 roku o godz. 16:00.

Artykuł Zebranie z rodzicami pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Otwarcie pracowni przyrodniczej https://splubsza.pl/2020/01/10/otwarcie-pracowni-przyrodniczej/ Fri, 10 Jan 2020 11:09:57 +0000 https://splubsza.pl/?p=9273 Dnia 9 stycznia 2020 r. odbyła się uroczystość otwarcia nowoczesnej pracowni przyrodniczej. W otwarciu uczestniczyli: zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. Część oficjalna została poprzedzona wystąpieniem dyrektora szkoły. Następnie uczniowie przedstawili część artystyczną “Z chemią w kuchni”, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie zielonej wstęgi. Pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny, stół laboratoryjny wraz z … Czytaj dalej Otwarcie pracowni przyrodniczej

Artykuł Otwarcie pracowni przyrodniczej pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

Dnia 9 stycznia 2020 r. odbyła się uroczystość otwarcia nowoczesnej pracowni przyrodniczej.

W otwarciu uczestniczyli: zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie. Część oficjalna została poprzedzona wystąpieniem dyrektora szkoły. Następnie uczniowie przedstawili część artystyczną “Z chemią w kuchni”, po czym nastąpiło uroczyste przecięcie zielonej wstęgi. Pracownia została wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny, stół laboratoryjny wraz z dygestorium. Uczennice przeprowadziły kilka doświadczeń z wykorzystaniem nowych pomocy dydaktycznych. Wszyscy zebrani mieli okazję osobiście ujrzeć miejsce, w którym uczniowie będą odkrywać tajemniczy świat przyrody.

Artykuł Otwarcie pracowni przyrodniczej pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Wyjazd do MDK w Lublińcu https://splubsza.pl/2020/01/08/wyjazd-do-mdk-w-lublincu/ Wed, 08 Jan 2020 08:16:07 +0000 https://splubsza.pl/?p=9266 7 stycznia 2020 roku uczniowie z klasy IV, V i VI wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu na spektakl “Inny Chłopak”. Impreza edukacyjna została przedstawiona przez aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT. Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem oglądali grę aktorów podczas spektaklu, a po jego zakończeniu wybrane osoby mogły spróbować swoich umiejętności aktorskich, odrywając krótkie scenki.

Artykuł Wyjazd do MDK w Lublińcu pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

7 stycznia 2020 roku uczniowie z klasy IV, V i VI wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu na spektakl “Inny Chłopak”.

Impreza edukacyjna została przedstawiona przez aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT. Wszyscy uczniowie z zaciekawieniem oglądali grę aktorów podczas spektaklu, a po jego zakończeniu wybrane osoby mogły spróbować swoich umiejętności aktorskich, odrywając krótkie scenki.

Artykuł Wyjazd do MDK w Lublińcu pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
28 FINAŁ WOŚP 2020 https://splubsza.pl/2020/01/07/28-final-wosp-2020/ Tue, 07 Jan 2020 08:07:18 +0000 https://splubsza.pl/?p=9259 12.01.2020 r. odbędzie się 28 Finał WOŚP. Zbiórkę WOŚP na terenie Gminy Woźniki przeprowadza sztab nr 4860-SP im. Jana Pawła II w Psarach, tel 34 357 90 39. Wolontariuszami z ramienia SP Lubsza są: Amelia Kuźniak, Paulina Witkowska, Bartłomiej Kita, Magdalena Kandzia, Szymon Meisner, Jakub Pytel i Rafał Wachowski. Zdjęcie: MGOK Woźniki

Artykuł 28 FINAŁ WOŚP 2020 pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

12.01.2020 r. odbędzie się 28 Finał WOŚP. Zbiórkę WOŚP na terenie Gminy Woźniki przeprowadza sztab nr 4860-SP im. Jana Pawła II w Psarach, tel 34 357 90 39. Wolontariuszami z ramienia SP Lubsza są: Amelia Kuźniak, Paulina Witkowska, Bartłomiej Kita, Magdalena Kandzia, Szymon Meisner, Jakub Pytel i Rafał Wachowski.

Zdjęcie: MGOK Woźniki

Artykuł 28 FINAŁ WOŚP 2020 pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Jasełka Bożonarodzeniowe https://splubsza.pl/2020/01/05/jaselka-bozonarodzeniowe/ Sun, 05 Jan 2020 15:24:41 +0000 https://splubsza.pl/?p=9246 5 stycznia 2020 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Lompy przedstawili jasełka parafianom Kościoła pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła Starszego w Lubszy. Podniosła atmosfera, piękne dekoracje świąteczne oraz wspaniały występ uczniów wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

Artykuł Jasełka Bożonarodzeniowe pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

5 stycznia 2020 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Lompy przedstawili jasełka parafianom Kościoła pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła Starszego w Lubszy.

Podniosła atmosfera, piękne dekoracje świąteczne oraz wspaniały występ uczniów wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

Artykuł Jasełka Bożonarodzeniowe pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>
Zapraszamy na Jasełka Bożonarodzeniowe https://splubsza.pl/2020/01/03/zapraszamy-na-jaselka-bozonarodzeniowe-2/ Fri, 03 Jan 2020 11:03:17 +0000 https://splubsza.pl/?p=9241 W najbliższą niedzielę 5.01.2020 roku zapraszamy na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych uczniów w Kościele Św. Jakuba Apostoła Starszego w Lubszy, które odbędą się o godz. 15:00.

Artykuł Zapraszamy na Jasełka Bożonarodzeniowe pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>

W najbliższą niedzielę 5.01.2020 roku zapraszamy na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych uczniów w Kościele Św. Jakuba Apostoła Starszego w Lubszy, które odbędą się o godz. 15:00.

Artykuł Zapraszamy na Jasełka Bożonarodzeniowe pochodzi z serwisu Szkoła Podstawowa im. Józefa Lompy w Lubszy.

]]>