Opis projektu – Teoria Wielorakich Inteligencji

INTELIGENCJE WIELORAKIE SZANSĄ ROZWOJU EUROPEJCZYKÓW

The Theory of Multiple Intelligences – Teoria Wielorakich Inteligencji

Głównym celem projektu była wymiana doświadczeń, pomysłów i metod nauczania stosowanych w szkołach partnerskich w pracy z uczniami mającymi trudności w nauce i z uczniami zdolnymi. Nauczyciele korzystali z różnych metod i zadań, które poprawiły i wzbogaciły warsztat pracy z uczniami, którzy wymagali szczególnej pomocy i uwagi. Głównym narzędziem, które pomogło zorganizować projekt była Teoria Wielorakich Inteligencji, którą dostosowaliśmy do potrzeb naszych szkół.

Staraliśmy się przyczynić się do wyrównania szans edukacyjnych uczniów mających trudności w opanowaniu podstawowych umiejętności szkolnych (czytania, pisania, liczenia) poprzez organizowanie ciekawych i różnorodnych działań. Projekt wspierał naukę strategii uczenia się i umiejętności organizacyjnych dla uczniów i rodziców. Naszym głównym celem było podniesienie poczucia pewności siebie u uczniów. Dążyliśmy do tego, aby uczniowie potrafili rozpoznawać swoje słabe i mocne strony i równocześnie dawali sobie radę z eliminowaniem jednych i rozwijaniem drugich. Naszym celem była także pomoc w poprawie relacji uczniów z rówieśników i rodzicami oraz zmniejszenie poziomu stresu związanego ze szkołą oraz brak własnej wartości.

The Theory of Multiple Intelligences

The general aim of the project is the exchange of experience, ideas and teaching methods applied in the partner schools while working with low-achievers ( year one )and high achievers (year two).

Czytaj dalej „Opis projektu – Teoria Wielorakich Inteligencji”

Comenius book

The book includes activities prepared by each partner schools. The activities are based on Howard Gardner theorii about multiple intelligences.

The book includes activities prepared by each partner schools. The activities are based on Howard Gardner theorii about multiple intelligences.
Comenius book

A book about multiple intelligences based activities by each partner school related to the numerous topics during the two-year project. The book is made up of numerous chapters; our schools wrote two of them: one related to Seaside and one about Countryside. Each chapter shows a lot of activities done by students for each type of intelligence (visual smart, body smart, logical smart, etc..).

Reactivating a site

Reaktywacja strony

Miło mi poinformować, że nastąpiła reaktywacja strony, która była nieaktywna od marca 2016 roku ze względów technicznych (nieaktualne oprogramowanie).

Strona przeszła poważny lifting, po kilku włamaniach na stronę opartą na wysłużonej Joomli przyszła kolej na bezpieczniejszy i już sprawdzony w działaniu WordPress. Jest to też okazja do wspomnień miłych zdarzeń sprzed 6 lat, i przypomnienia osiągnięć i zastosowań naszego projektu Comenius.

Aktualnie  przeniesione zostały  zdjęcia,  fotoalbumy i linki.
Trwa rekonstrukcja treści artykułów przy  użyciu napisanych w tym celu skryptów php, z wyeksportowanych tabel bazy danych starej strony, która została też odwirusowana.

Treści są stopniowo przenoszone „ręcznie” na podstawie zawartości bazy danych „starej” strony oraz plików kopii zapasowych strony.

Stan w grudniu 2019 roku:

Są używane najnowsze wersje języków programowania w oparciu o które działa strona: aktualnie jest to  PHP 7.2.26, libmysql – mysqlnd 5.0.12 .

Przeniesiono już większość plików, artykułów i fotoalbumów. Obecna strona w odróżnieniu do poprzedniej dobrze działa na urządzeniach mobilnych. Aktualnie jest przeprowadzana optymalizacja strony internetowej pod kątem SEO.

Używana jest też Google Search Console – bezpłatna usługa Google, która pomaga monitorować pozycję witryny w wynikach wyszukiwania Google oraz dbać o nią i eliminować związane z nią problemy. Bezpieczeństwo zapewniają odpowiednie wtyczki oraz jej monitorowanie.

Luty 2020: Strona jest przenoszona na hosting splubsza.pl ponieważ darmowy hosting na comenius2.cba.pl zostanie wyłączony w marcu.

Edward Morcinek

Tak kiedyś wyglądała strona główna

Tak kiedyś wyglądała strona główna