Tydzień dla bezpieczeństwa 2026

Aby nadchodzące wakacje były nie tylko udane, ale przede wszystkim bezpieczne, nasza szkoła i oddział przedszkolny włączyły się w ogólnopolską kampanię informacyjno-edukacyjną „Tydzień dla bezpieczeństwa” przygotowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

To inicjatywa skierowana do uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich, którzy chcą:

  • lepiej zadbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne,
  • unikać zagrożeń (np. uzależnień, przemocy i cyberzagrożeń),
  • świadomie korzystać z internetu i technologii,
  • bezpiecznie spędzić wakacje.

W ramach działań wychowawcy i nauczyciele poruszyli tematykę najważniejszych zagadnień związanych m.in. z bezpieczeństwem nad wodą, w górach, w lesie, na rowerze i hulajnodze, cyberbezpieczeństwem, przeciwdziałaniem hejtowi, zdrowiem psychicznym, profilaktyką uzależnień, udzielaniem pierwszej pomocy oraz znajomością numerów alarmowych. Nie zabrakło również tematów związanych z sytuacjami kryzysowymi, takimi jak pożary, powodzie czy ewakuacja. Dodatkowo w szkole oraz oddziale przedszkolnym odbyły się spotkania z funkcjonariuszem Policji. Podczas prelekcji dzieci i uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacyjnego wypoczynku oraz poruszania się po drogach. Policjant zwrócił również uwagę na nowe przepisy dotyczące obowiązku noszenia kasków ochronnych przez osoby do 16. roku życia podczas jazdy rowerem i hulajnogą. Spotkania były cennym uzupełnieniem działań profilaktycznych prowadzonych w ramach kampanii.

Strefa bezpieczeństwa

Życzymy Wam bezpiecznych, zdrowych i pełnych radości wakacji. Pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa, dbajcie o siebie i innych, korzystajcie rozsądnie z internetu i nie bójcie się prosić o pomoc, gdy jej potrzebujecie.

Bezpieczne wakacje zaczynają się od mądrych decyzji!