
Dnia 11 października uczniowie klas I-IV Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy wybrali się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Celem niniejszego wyjazdu było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra.

Dnia 11 października uczniowie klas I-IV Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy wybrali się na wycieczkę do Tarnowskich Gór. Celem niniejszego wyjazdu było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra.

11 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Drzewa”. Święto to wymyślił w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie „Ku Lubszy na ścieżce” – spotkania z muzyką ludową powiatu lublinieckiego, który był realizowany w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Woźnikach.

Szkoła Podstawowa im Józefa Lompy w Lubszy przyłącza się do akcji charytatywnej organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne “Kresy” w Częstochowie.

W dniach 23-24 września 2021 r. uczniowie klas ósmych z całej gminy Woźniki brali udział w programie profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów.

W dniu 5 października 2021 r. odbyła się wycieczka do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Brała w niej udział klasa 8.