
Piękna jesienna aura zachęca wszystkich do spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Wspaniale wykorzystali ten czas Mali Przyrodnicy z klasy trzeciej.

Piękna jesienna aura zachęca wszystkich do spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Wspaniale wykorzystali ten czas Mali Przyrodnicy z klasy trzeciej.

21 października 2021 r. uczniowie klasy VII i VIII brali udział w spektaklu teatralnym „Stopklatka” w Teatrze A. Mickiewicza w Częstochowie. Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorem – Adamem Machalicą, odgrywającym postać głównego bohatera. Podczas swobodnej rozmowy uczniowie mogli zadawać pytania związane z pracą aktorów i przygotowaniem przedstawienia. Poniżej przedstawiamy wrażenia uczniów.

19. października 2021 roku zwiedzaliśmy Jasną Górę okiem historyków, a także oglądaliśmy film w Cinema City pt. ” Jak rozmawiać z psem”.

Braliśmy udział w kolejnej edycji wojewódzkiej akcji edukacyjno-informacyjnej „Wirusoochrona”.

Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Józefa Lompy w Lubszy czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-16.30. W naszym przedszkolu mamy dwie grupy „Krasnoludki” do której uczęszczają dzieci w wieku 2,5- 4 lata oraz „Pszczółki” 5-6 latki.

Jednym z wyjątkowych dni w życiu szkolnej społeczności jest Dzień Edukacji Narodowej. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty: nauczycieli czynnych i emerytowanych oraz pracowników obsługi i administracji. W tym dniu uczniowie mają możliwość słowami wierszy i piosenek podziękować swoim nauczycielom za trud nauki i wychowania. Jest to czas miłych spotkań, wzruszeń i podziękowań.