Dni Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień – dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. W naszej szkole i oddziale przedszkolnym ten dzień świętujemy od kilku lat.

Celebrujemy ten dzień od poniedziałku i przenosimy życzliwość na każdy następny dzień. Jest to czas wyjątkowy: pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Uczniowie klasy IV Lena i Miłosz ciekawie opowiedzieli nam skąd się wziął pomysł na to święto. Następnie dzieci przez cały tydzień wpisywały na “łapkach życzliwości”, miłe słowa, które chciałyby powiedzieć koledze, koleżance, rodzinie czy znajomym. Przedszkolaki pięknie i kolorowo przyozdabiały i przypinały łapki na tablicy – chciały także znaleźć się wśród życzliwych. Na zajęciach z wychowawcami każda klasa oglądnęła filmiki związane z tematem. Zwieńczeniem obchodów było wykonanie plakatów promujących życzliwość na co dzień.

Życzliwość to cecha, która powinna nam towarzyszyć każdego dnia. Bądźmy życzliwi wobec siebie i całego świata, który nas otacza.