Dzień Pluszowego Misia i Piżama Party

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najmilszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. W naszym przedszkolu w tym dniu obchodzimy również Piżama Party.

To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pluszowy miś przez lata był także bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Zdecydowanie do najpopularniejszych należy Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Colargol czy zwariowany miś „Yogi”. W każdym przypadku pluszowa postać jest pozytywna i dostarcza oglądającemu wiele uśmiechu.

Świętowanie rozpoczęło się odpoznania historii pluszowego misia. Następnie był czas na różnego rodzaju tańce na tle melodii o misiach. Dzieci brały też udział we wszelakich konkursach i zagadkach związanych z postacią misia. Odbył się pokaz piżamek, w których dzieci tego dnia uczestniczyły w zabawie. Na zakończenie święta misia był czas na niespodziankę dla przedszkolaków- seans bajkowy z popcornem.

Na pewno była to bardzo udana impreza, która dała wszystkim uczestnikom dużo pozytywnej energii.