Muzyczna podróż dookoła świata

11.06.2024 r. chętni uczniowie naszej szkoły z klas III – VI wraz z opiekunami brali udział w ciekawym projekcie muzycznym w formie koncertu, podczas którego mieli możliwość wysłuchać utworów nawiązujących do muzyki etnicznej z kilkunastu najciekawszych miejsc na świecie.

Koncert ten był też okazją, aby poznać ponad piętnaście oryginalnych instrumentów z różnych krain, wysłuchać ciekawostek dotyczących każdego z przedstawionych regionów oraz świetnie się bawić. Projekt zorganizowany był przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Woźnikach, a przygotowany i wykonany przez rodzinny zespół państwa Steczków. Do Woźnik dotarliśmy komunikacją GTV. Spacerując po gminnym miasteczku, odwiedziliśmy na rynku pomnik patrona naszej szkoły oraz odszukaliśmy woźnicką kapsułę czasu. Po koncercie udaliśmy się na cmentarz, aby zobaczyć grób Józefa Lompy i zabytkowy kościółek św. Walentego.