Szkolny Turniej Badmintona

12 czerwca 2024 roku odbył się w naszej szkole pierwszy Szkolny Turniej Badmintona.

Badminton wydaje się sportem lekkim, łatwym i przyjemnym, wiadomo rekreacyjnie może zagrać prawie każdy. Gdy jednak dochodzi do rywalizacji, tu liczy się szybkość, precyzja zagrań, taktyka na każdego przeciwnika i w końcu kondycja – tu trzeba się ruszać, a zmęczenie narasta z każdym meczem. Sport ten cieszy się dużym zainteresowaniem w naszej szkole, dlatego chętni uczniowie zgłosili tą dyscyplinę do szkolnego harmonogramu zawodów i w tym roku szkolnym został zorganizowany pierwszy turniej badmintona. W rozgrywkach wzięło udział 12 uczniów z klas IV-VIII, a cały turniej został przeprowadzony systemem pucharowym.

  • I miejsce zdobył Jakub Kita z kl. 8
  • II miejsce – Tomasz Stankiewicz z kl. 4
  • III miejsce – Jakub Trela z kl. 8

Gratulujemy!