Turniej BRD 2016

IMG_20160406_1253386 kwietnia 2016 w hali sportowej w Woźnikach odbył się Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Kinga Skiba, Alicja Smak, Patrycja Unverricht, Marcin Zygmunt i Jakub Trzeciak. Każdy uczestnik rozwiązywał dwa testy i wykonywał zadanie praktyczne – jazda po sprawnościowym torze przeszkód. Podczas testu zawodnicy rozwiązywali zadania dotyczące: przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym, pierwszej pomocy przedmedycznej.

W testach uczniowie zaprezentowali dobry poziom . Bardzo trudnym zadaniem okazało się przejechanie slalomu i ósemki bez punktów karnych. Zdobyte wiadomości i umiejętności są bardzo przydatne w bezpiecznym poruszaniu się po drogach przez naszych uczniów.
Podobny tor przeszkód każdego roku pokonują uczniowie klasy czwartej na naszym boisku podczas zdobywania karty rowerowej i już zapraszam najlepszych z nich, do udziału w konkursie w przyszłym roku.