Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, który rozpoczął się 17 maja.

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, który rozpoczął się 17 maja.


W dniach od 7 do 14 maja 2022 roku Adam Wandor brał udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych do lat 14 w Szachach – Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w Serwach.

W ramach zajęć z edukacji regionalnej uczniowie klasy 5 wybrali się do Woźnik. Celem naszym było odwiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością patrona szkoły oraz robienie zdjęć do prezentacji.


11 maja 2022 r. uczniowie klas I – III mieli możliwość darmowego wyjazdu do MDK w Lublińcu na spektakl pt. „Gwiazdy leśnej estrady”.

3 maja 2022 roku delegacja uczniów w poczcie sztandarowym brała udział w 101. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego w uroczystej mszy w Kościele Św. Jakuba Apostoła Starszego w Lubszy za strażaków z okazji Uroczystości św. Floriana oraz za poległych Powstańców.

22 kwietnia to dzień, który powinien pobudzić do refleksji każdego mieszkańca naszej planety. Tegoroczny temat dnia Ziemi brzmiał „Inwestuj w naszą planetę”.