„Wielkie to mozoły, nim miód zniosą pszczoły”

W dniu 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, którego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół w pozyskiwaniu żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia cywilizacyjne dla tych owadów.

W dniu 6 czerwca uczniowie naszej szkoły miały możliwość uczestniczenia w spotkaniu edukacyjnym  z pszczelarzem – Panem Krzysztofem, który przyjechał do nas aż z Piekar Śląskich. W bardzo serdecznej atmosferze, pan Krzysiu opowiedział uczniom o życiu pszczół, ich pracy, zwyczajach oraz znaczeniu pszczół w przyrodzie. Uczniowie mogli z bliska obejrzeć sprzęt, którego pszczelarz używa w swojej codziennej pracy. Uczniowie dowiedzieli się kiedy i dlaczego pszczoły żądlą, jak tego unikać oraz co zrobić kiedy zostaniemy użądleni przez pszczołę. Pan Krzysztof przedstawił również etapy powstawania miodu, rozmnażania pszczół, a także opowiedział o korzyściach jakie czerpiemy z ich hodowli. Dużą atrakcją  był  ul z prawdziwą pszczelą rodziną. Uczniowie na koniec spotkania byli poddani quizowi,  a za poprawne udzielenie odpowiedzi czekała słodka nagroda – świeży płynny miód z tegorocznych zbiorów. Wato podkreślić, że nasza szkoła od lat wspiera naturalne środowisko pszczół poprzez pielęgnowanie lip na terenie szkoły, sadząc łąki kwietne czy umieszczenie hoteli dla owadów.