ŚWIATOWY DZIEŃ RECYKLINGU

18 marca obchodzony jest Światowy Dzień Recyklingu, który został ustanowiony w 2018 roku z myślą o edukacji i promocji odzyskiwania surowców z odpadów.

Szkoła Podstawowa w Lubszy jak co roku dołączyła do Światowego Dnia Recyklingu. To idealny dzień, żeby zastanowić się nad rozsądnym rozporządzaniem zasobami naturalnymi, a refleksje wcielić w codzienne życie. Uczniowie naszej szkoły  wykazali się niezwykłą kreatywnością podczas wykonywania prac plastycznych pod hasłem „COŚ Z NICZEGO”. Prace te obecnie stanowią wystawę na szkolnym korytarzu.

Pamiętajmy, iż proces recyklingu rozpoczyna się już w gospodarstwie domowym, a także w naszej szkole! Pierwszą podstawową czynnością, jaką należy robić na co dzień, aby dbać o środowisko naturalne, jest segregacja śmieci.

Dzisiejsze święto to dobry moment, aby wprowadzić zmiany w Nasze codzienne życie i zastanowić się nad rozsądnym rozporządzaniem zasobami naturalnym.