Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach I-III

6 lutego 2024 roku na całym świecie jest obchodzony Dzień Bezpiecznego Internetu. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.


Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange

Najmłodsze klasy I-III również włączyły się do świętowania tego wydarzenia poprzez udział w lekcjach online Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: “Sieciaki – poznaj bezpieczny Internet!” oraz “Sieciaki – pięć zasad bezpieczeństwa!“. Lekcje nawiązywały do fabuły książek z serii „Sieciaki” i treści serwisu edukacyjnego dla dzieci Sieciaki.pl. Podczas pierwszych zajęć dzieci poznały drużynę Sieciaków i pozytywne zastosowania Internetu. Dowiadują się też kim są Sieciuchy i na jakie zagrożenia w sieci należy uważać. Z kolei podczas drugich zajęć dzieci poznały Sieciakowe Zasady Bezpieczeństwa: – Chroń swoją prywatność – Mów, jeśli coś jest nie tak – Nie ufaj osobom poznanym w sieci – Szanuj innych w sieci – Korzystaj z internetu z umiarem.

Źródło: https://www.saferinternet.pl/