Warsztaty żywieniowe

Nasza szkoła uczestniczy w programie dla szkół, którego celem jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców, warzyw, mleka i ich przetworów w codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania.

W dniu dzisiejszym odbywały się warsztaty żywieniowe poprowadzone przez panią Ewę Cierpiał dla uczniów klas I-V. Zostali oni zapoznani z prawidłowymi nawykami żywieniowymi, piramidą zdrowia. Przeprowadzona została pogadanka dotycząca ilości posiłków jaką powinniśmy spożywać w ciągu dnia. Jednak najbardziej wyczekiwanym punktem była część praktyczna podczas której uczestnicy tworzyli koktajle owocowo-mleczne, czy wspaniałe kanapki z twarożkiem, rzodkiewką i szczypiorkiem. Wychowankowie samodzielnie obierali i wykrawali różne kształty z marchewek i kalarep. Wszystkim podopiecznym spotkanie bardzo się podobało. Z wielką ochotą i smakiem kosztowali wszystkie smakołyki. Dziękujemy pani Ewie za wspaniałe zajęcia oraz prezent w postaci nasion, doniczek i ziemi do naszego szkolnego kącika przyrodniczego.