Zdrowe i bezpieczne wakacje 2023

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W czerwcu wychowawcy przeprowadzili prelekcje, pokazy filmów na temat bezpiecznych zachowań podczas spędzania wolnego czasu, szczególnie podczas wakacji. Dodatkowo dzielnicowy asp. Adam Blacha spotkał się z młodszymi uczniami naszej szkoły oraz oddziału przedszkolnego i przeprowadził pogadankę na temat zasad zachowania bezpieczeństwa  podczas wakacji. Dzieci zostały uwrażliwione na zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię, jak również podczas jazdy na rowerze. Pan policjant przypomniał o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do obcych oraz o potrzebie pamiętania adresu zamieszkania i numerów alarmowych.

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się bezpiecznie!

Źródło: www.gov.pl/web/psse-lubliniec/bezpieczne-wakacje