Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

12 kwietnia 2023 roku nasi uczniowie z klasy trzeciej wzięli udział w XXIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Zawody organizowane są przez PZPN. Rozgrywki na szczeblu powiatowym odbyły się na boisku sportowym w Strzebiniu. W turnieju wzięło udział 11 drużyn z powiatu lublinieckiego, które zostały podzielone na 3 grupy. Nasza drużyna rozegrała w grupie A trzy mecze: ze Strzebiniem, Pawonkowem i Kochcicami. Naszą szkołę w kategorii U-10 reprezentowali uczniowie z klasy 3: A. Filipczyk, B. Opiełka, M. Opiełka, R. Popławski, T. Stankiewicz, W. Zbierański, D. Vovchenko i J. Golaś. Mimo, że nie udało się wyjść z grupy naszym uczniom do dalszych rozgrywek, to była to dobra lekcja poznania jak organizowane są turnieje piłkarskie, rywalizacji według zasady fair -play, współpracy w grupie, a także świetna zabawa i spotkanie się z innymi rówieśnikami innych szkół.