Wyjazd do Radzionkowa

21 lutego 2023 roku uczniowie klas III – V wzięli udział w wycieczce do Radzionkowa. Dwa główne punkty programu wycieczki to udział w spektaklu “Pinokio” oraz zwiedzanie Muzeum Chleba.

Widowisko, w którym uczniowie wzięli udział inspirowane było powieścią Carlo Collodi’ ego o takim samym tytule. Pozwoliło ono wszystkim przeżyć niezapomnianą przygodę w świecie marzeń. Drewniany pajacyk, który w czarodziejski sposób zamienił się w żywego chłopca ucieka w świat, gdzie nie zawsze spotykają go same miłe przygody. W spektaklu zobaczyliśmy spotkanie z Kotem i Lisem, Wróżką o Niebieskich Włosach, a Gadający Świerszcz stał się głosem rozsądku, którego chłopcu niestety brakowało.
Wszystkie przygody pozostawiły po sobie morał i pokazały bezwarunkową miłość ojca do syna, kłamstwa, głód pieniądza czy samotność. Barwne kostiumy, piękne maski, urocze lalki, autorska przepiękna muzyka umiliły wszystkim udział w spektaklu.

Następie udaliśmy się do Muzeum Chleba, które powstało w 2000 r. z szacunku dla historii i z potrzeby serca. Zgromadzone zostały w nim eksponaty zbierane przez wiele lat, wszystko co służyło wytwarzaniu chleba i wszystko co o szacunku do chleba zaświadcza. Wizyta w muzeum miała na celu przede wszystkim uświadomienie uczniom, że spośród najprzedniejszych wypieków nasz polski, tradycyjny chleb nie ma sobie równego. Uczniowie samodzielnie formowali plecionki, które następnie zostały wypieczone i skonsumowane.