Zajęcia kreatywne

gra memory

W październiku dzieci przedszkolne uczestniczyły w zajęciach kreatywnych popołudniowych: zabawach ruchowych/tańcach animacyjnych, zajęciach konstrukcyjnych/eksperymentach, zajęciach plastycznych, zajęciach bajkowo-teatralnych oraz zajęciach tematycznych.

Na zajęciach ruchowych nie zabrakło zabaw z piosenkami rozwijającymi orientację
w schemacie ciała i w przestrzeni: “zabawy z piłką”, “zabawa w kałuży”, “plecy do pleców, brzuch do brzucha”, “młynek”, “rzucamy i łapiemy” oraz “zabawa rąk”, jesiennych zabaw ruchowych “Jesienny spacer”, “Wiatr”, “Spadające kasztanki”, “Pada deszcz”, “Wirujące liście”, “Wiewiórcze zapasy”, “W jesiennym lesie”, “Zmienna jesienna pogoda”, “Jesienny dzień”
i “Taniec spadających liści”, zabaw “gorące krzesła” i zabaw z limbo oraz tańców animacyjnych: chocolate, socu baczi, baby shark, minionki, sofia, dziki zachód, zumba, macarena, belgijka, bomba, hey baby, ram zam zam . Na zajęciach konstrukcyjnych/eksperymentach nie zabrakło: tangramowej zabawy – tworzenie różnych konstrukcji, tworzenie z klocków konstrukcyjnych bump różnych konstrukcji i gry w memory xxl.. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy takie prace jak: lisek z liści, zielnik z wykorzystaniem darów jesieni, jesienne drzewo
z wykorzystaniem kropek . Na zajęciach bajkowo-teatralnych nie zabrakło takich baśni jak: teatrzyk “Brzydkie kaczątko”, teatrzyk kukiełkowy “Calineczka” i teatrzyk “Czerwony Kapturek”. Na zajęciach tematycznych nie zabrakło takich słuchowisk jak: “Roczek”, “Śliweczka”, “Szkatułka górala”.

lisek z liści
teatrzyk “Brzydkie kaczątko”
tangram
tangram
tangram
tangram
tangram
tangram
tangram
jesienny zielnik
konstruowanie budowli
statek
dom z basenem
łódź podwodna
teatrzyk “Calineczka”
gorące krzesła
jesienne drzewo z wykorzystaniem kropek

teatrzyk “Czerwony Kapturek”
zabawy
zabawy
zabawy
zabawy