Zajęcia “Dookoła Polski”

Dzieci przedszkolne przystąpiły do projektu “Dookoła Polski”. W ramach jego realizacji będziemy podejmować rozmaite aktywności inspirowane historią, legendami i ważnymi miejscami z różnych regionów Polski. Celem jest zaszczepienie w dzieciach idei lokalnego patriotyzmu oraz miłości do ojczyzny.

W październiku dzieci przedszkolne przyjrzały się województwu mazowieckiemu. Poznały “Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu” oraz dowiedziały się jakie kwiaty, zioła, warzywa
i owoce rosły w przydomowych ogródkach oraz jakie zwierzęta i sprzęty można było znaleźć
w zagrodzie wiejskiej. Dzieci zobaczyły Górkę Szczęśliwicką (najwyższy szczyt Warszawy), gdzie znajduje się całoroczny ośrodek narciarski. W przedszkolu dzieci obejrzały film na temat domu urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli oraz jego twórczości. Ciekawym elementem zajęć były symbole Radomia w odlewach: kłódka Łucznik, płytki posadzkowe, kuchnia gazowa 333, stolik okolicznościowy, rower wyścigowy i wojskowy Łucznik, aparat telefoniczny Malwa, aparat telefoniczny Bratek i aparat telefoniczny CB-49, maszyna do pisania Łucznik, waga domowa i maszyna do szycia Łucznik. Również dzieci poznały regionalne tańce Mazowsza: kujawiak, oberek i mazur oraz taniec łowicki. Miały okazję poćwiczyć kroki tańca łowickiego.

Górka Szczęśliwicka (najwyższy szczyt Warszawy)
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu – film

Dom urodzenia Fryderyka Chopina
Symbole Radomia w odlewach – kłódka
Symbole Radomia w odlewach – płytki posadzkowe
Symbole Radomia w odlewach – kuchnia gazowa 333
Symbole Radomia w odlewach – stolik okolicznościowy
Symbole Radomia w odlewach – rower wyścigowy Łucznik
Symbole Radomia w odlewach – aparat telefoniczny Malwa
Symbole Radomia w odlewach – maszyna do pisania Łucznik
Symbole Radomia w odlewach – maszyna do szycia Łucznik
taniec – kujawiak
taniec – mazur
taniec – oberek
województwo mazowieckie