Festiwal Nauki

22.04.2022 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Psarach odbyły się Festiwal Nauki, na który zostali zaproszeni ósmoklasiści naszej gminy.

Uczniowie 8 klasy naszej szkoły razem z wychowawcą wybrali się na to niecodzienne spotkanie i wzięli udział w wielu grach i quizach zorganizowanych w ramach Festiwalu Nauki przez uczniów i nauczycieli LO w Psarach. Młodzież zwiedziła szkołę i klasy, a także poznała wielu nauczycieli. 8-klasiści mieli okazje zapytać starszych kolegów i koleżanki o atmosferę panującą w szkolę i jak to wszystko wygląda z punktu widzenia ucznia.

Przed rozpoczęciem gry przybyli uczniowie zostali podzieleni na grupy. Gra miała przypominać “escape room”. Podczas gry każda grupa została zaprowadzona do osobnej sali i używając wskazówek oraz własnej wiedzy musiała wykonać zadania by dostać pieczątkę na swojej kartce. Po ukończeniu wszystkich zadań uczniowie oddawali kartki z pieczątkami do losowania. Wylosowani szczęściarze dostawali wspaniałe nagrody.
Dzięki temu dniu, uczniowie dowiedzieli się wielu przydatnych informacji na temat szkoły i nauczycieli. Przez cały czas spędzony razem panowała tam niesamowita atmosfera, dzięki czemu wielu uczniów będzie bardzo dobrze wspominać ten dzień.

Autor: Zofia Trzeciak kl. 8