Zajęcia kreatywne

Balonowy Olaf

W grudniu dzieci przedszkolne uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach dodatkowych: muzyczno-ruchowych, konstrukcyjnych/eksperymentach, plastycznych, bajkowo-teatralnych oraz tematycznych.

Na zajęciach ruchowych nie zabrakło: tańców animacyjnych, gimnastyki z planszami, bierek, zajęć z wykorzystaniem metod Marii Montessori – układanka oraz gry w karty. Natomiast na zajęciach konstrukcyjnych/eksperymentach tworzyliśmy: balonowego Olafa, balonowe renifery, balonowe prezenty, balonowe śnieżynki, tatuaże brokatowe oraz różne konstrukcje.
Z kolei na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy takie prace jak: śnieżynki, choineczki, rysowanie na macie wymarzonego prezentu pod choinkę, ozdabianie bombek na choinkę oraz sztuczne ognie – wydrapywanka. Na zajęciach bajkowo-teatralnych nie zabrakło takich opowiadań jak: “101 dalmatyńczyków”, “Gwiazdkowe prezenty”, “Oliver i spółka – Boże Narodzenie z przyjaciółmi” oraz “Mała Syrenka”. Również na zajęciach tematycznych nie nudziliśmy się aktywnie słuchając różnych bajek m. in. “Mały smuteczek dużego liska”, “Pan sen i prezenty”, “Pieśń morskich fal” i “Świerszczyk cykotek”.

101 dalmatyńczyków
Wydrapywanka zimowa
Świąteczne tatuaże
Choineczka
Gwiazdkowe prezenty
Bierki
Balonowe renifery
Świąteczne prezenty
Montessori
Prezenty
Bombka
konstrukcje
Sylwester-Nowy Rok
Mała Syrenka
Karty
Balonowe śnieżynki