Witamy Jesień

Na bocianich skrzydłach odfrunęło lato
przyszła do nas jesień strojna i bogata.
W sadach dojrzewają soczyste owoce
Skropione deszczykiem malowane słońcem.

Jesień, Jesień, Jesień kolorowa
hojnie skarby swoje nam rozdaje
Jesień jesień, jesień kolorowa
płynie ponad krajem…

Stało się- powitaliśmy jesień. Naszym przedszkolakom udało się ją spotkać podczas pierwszych jesiennych spacerów, a nawet zaprosić do naszego przedszkola. I ta piękna Pani Jesień rozgościła się na naszym placu zabaw z kolorowymi liśćmi oraz w całym przedszkolu: na oknach w przepięknej dekoracji, w kącikach przyrody czy przyniesionych przez dzieci darach. Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w ciekawe zajęcia w przedszkolu.  Nie zabrakło jesiennych opowiadań, zagadek, czy wierszy, ale i prac plastycznych, które przedszkolaki uwielbiają. Do zabaw plastycznych wykorzystaliśmy sól, farby, bibułę, plastelinę. Natomiast kasztany i żołędzie stanowiły świetny materiał do zabaw matematycznych i gier. Przedszkolaki bardzo polubiły jesień i jej skarb, ale to dopiero początek. Pomysłów mamy wiele i będziemy je sukcesywnie realizować.