Konkurs dla szkół Lekcja Nieśmiecenia

Nasza szkoła bierze udział w projekcie “Lekcja Nieśmiecenia”. Celem konkursu jest nie tylko teoretyczna, ale i praktyczna nauka ekologicznych nawyków związanych z segregacją odpadów.

Bardzo prosimy o głosowanie na naszą szkołę. Nasze głosy pomogą nam zdobyć system do praktycznej nauki segregacji odpadów. Głosowanie trwa od 01.04. do 30.04.2021r. Jeden użytkownik może oddać 3 głosy dziennie.

JAK GŁOSOWAĆ?

Wejdź na stronę=> GŁOSOWANIA LEKCJI NIEŚMIECENIA

Wyszukaj naszą szkołę wpisując nazwę miejscowości: Lubsza i kliknij GŁOSUJ!

„Lekcja Nieśmiecenia” to partnerski projekt realizowany w ramach fundacyjnego programu „Ekoedukacja”, który podobnie jak Sprzątanie świata – Polska skierowany jest do nauczycieli i uczniów polskich Szkół.

Jego celem jest nie tylko teoretyczna, ale i praktyczna nauka ekologicznych nawyków związanych z segregacją odpadów. W ciągu kilku najbliższych lat Fundacja Nasza Ziemia wraz z firmą Henkel Polska sp. z o.o. wesprą szkoły w procesie edukacji ekologicznej związanej z segregacją odpadów. Właśnie trwa I etap projektu, zapraszamy, dołączajcie do „Lekcji Nieśmiecenia” jak najliczniej!

Od 27 lat Fundacja Nasza Ziemia organizując i koordynując Akcję Sprzątanie świata – Polska, może liczyć na polskie szkoły. To właśnie nauczyciele oraz uczniowie od lat licznie uczestniczą w Akcji, która przede wszystkim jest praktyczną lekcją dla najmłodszych.

Nie chodzi bowiem o to, aby dzieci sprzątały śmieci, lecz o nie zaśmiecania środowiska przyrodniczego. Po ponad ćwierć wieku wspólnego sprzątania Polski jesteśmy pewni, że kto choć raz wziął worek do ręki i wysprzątał swoją najbliższą okolicę, uważa na to, co i gdzie wyrzuca.

Nowym, ekologicznym projektem chcemy więc nie tylko podziękować szkołom za lata współpracy, ale zaprosić do współtworzenia atrakcyjnych materiałów edukacyjnych, które przekazują wiedzę teoretyczną i uczą ekologicznych nawyków w praktyce.

Źródło: www.lekcjaniesmiecenia.pl