Dzień Patrona

P14402421 kwietnia 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie klasy VI przygotowali  apel poświęcony życiu i twórczości Józefa Lompy, a jedna z uczennic – Kinga Skiba – wykonała obszerny plakat ilustrujący najważniejsze faky z życia patrona naszej szkoły. W tym dniu również przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego przeprowadziły  wśród swoich koleżanek i kolegów quiz wiedzy o patronie, którego wyniki okazały się bardzo budujące, gdyż uczniowie wykazali się dużą wiedzą. Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów  i zapaleniem znicza pod pomnikiem Józefa Lompy.

Mając na uwadze upamiętnienie miejsc związanych z życiem i twórczością zasłużonych dla naszego regionu osób, uczniowie naszej szkoły wystosowali list do klientów zakładu fryzjerskiego, parkujących swoje samochody w pobliżu pomnika Józefa Lompy  z prośbą, by uszanowali to miejsce.