Sprzątanie świata i Dzień Ziemniaka 2015

sprzatanie swiata17 września 2015 uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły przyłączyli się do tegorocznej akcji Sprzątanie świata– Polska, która ruszyła pod hasłem „Wyprawa – poprawa”.

W ramach tegorocznej edycji kampanii Fundacja Nasza Ziemia zwraca uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Wskazanie, że poza obowiązkami, mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania przez gminy takich problemów jak np. dzikie wysypiska. Do tego potrzebna będzie wiedza i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska. Każdy z nas może wziąć sprawy w swoje ręce i działać! Wystarczy wsiąść na rower lub wyruszyć pieszo, rozejrzeć się dookoła i sprawdzić czy gdzieś są dzikie wysypiska, czy gdzieś na poboczu nie zalegają śmieci czy nie brakuje koszy na śmieci albo pojemników do segregacji i zgłosić do gminy – nr telefonów do osób, które w gminach są odpowiedzialne za utrzymanie czystości i porządku znajdziemy już wkrótce na stronie www.naszaziemia. pl

źródło: www.naszaziemia.pl

W tym dniu wszyscy nasi uczniowie i przedszkolaki sprzątali teren szkoły, a także świętowali Dzień Ziemniaka, który stał się w naszej szkole smaczną tradycją.