II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego

PN (26)18 września 2015 reprezentacja naszej szkoły brała udział w II Turnieju Piłki Nożnej szkół podstawowych Gminy Woźniki o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego, który był organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubszeckiej na  szkolnym boisku w Lubszy. Zawody sportowe były kontynuacją ubiegłorocznych rozgrywek z okazji Obchodów Jubileuszu 700-lat Lubszy i odbyły się dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. W turnieju wzięło udział 5 drużyn ze szkół podstawowych Gminy Woźniki, a rozgrywki były prowadzone systemem “każdy z każdym”.  W sumie rozegrano 10 meczów, w których za wygraną drużyna otrzymywała 3 pkt, w przypadku remisu 1 pkt, a w przypadku porażki 0 pkt. Turniejowi towarzyszyli wierni kibice z całej szkoły, nawet najmłodsi, którzy mając zaledwie 3-latka już kochają piłkę i narażając swoje gardła głośno dopingowali naszą reprezentację. Pozytywnej energii dodawały także dziewczyny, które również kibicowały naszym chłopcom. Po zaciętej walce i grze “fair play” I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Psar (12 pkt), która wygrała wszystkie swoje mecze, nie dając przeciwnikom strzelić sobie żadnej bramki. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Woźnik (7 pkt), a III miejsce Szkoła Podstawowa z Lubszy zdobywając 5 pkt. Nasza drużyna w składzie M. Bogacki, D. Meisner, K. Sosnowski, M. Mzyk, J. Trzeciak, D. Baron, H. Klyta, S. Mesiner wygrała z SP Kamienicą (3:0), a porażkę poniosła z drużyną z SP Psary (0:3). Z kolei z SP Woźnikami zremisowała (0:0) jak i z SP Ligotą Woźnicką (1:1). Bramki dla naszej reprezentacji zdobyli Marek Bogacki i Klaudiusz Sosnowski.  Kolejne IV miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Ligoty Woźnickiej (4pkt), a V miejsce Szkoła Podstawowa z Kamienicy (0pkt). Gratulujemy wszystkim zawodnikom!