Nasza szkoła uczestniczy w programie dla szkół, którego celem jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców, warzyw, mleka i ich przetworów w codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania.

Nasza szkoła uczestniczy w programie dla szkół, którego celem jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców, warzyw, mleka i ich przetworów w codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania.

„Od zapachów cieknie ślinka,
od patrzenia każda minka,
uśmiechnięta robi się,
bo już wie, że zaraz zje
pyszne, smaczne rarytasy i wypieki pierwszej klasy!
Jest energii jakoś więcej,
dobry humor przyszedł prędzej –
to zasługa jest słodkości –
więc korzystaj z tych pyszności,
lecz najlepiej nie z kupionych,
a przez siebie przyrządzonych.
Są wyborne i wiesz z czego.
Więc na zdrowie i… smacznego!”

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy zatrudni od 1 marca 2024 r. pracownika na stanowisku sprzątaczki w wymiarze ½ etatu oraz nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej od 1 września 2024 r. w wymiarze 15/25 etatu. Mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi.

„Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale”.
W dniu dzisiejszym przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 świetnie bawili się podczas balu karnawałowego.

23 stycznia 2024 roku odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas IV-VIII. Tego dnia towarzyszyło dzieciom wiele emocji i wrażeń. Wszyscy bawili się wspaniale. Były tańce w parach z balonami, wspólnie w kole oraz zabawy ze skakanką czy wspólne tańce jak np. Belgijka. Tegoroczna zabawa należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z piękniejszych dni w roku. Te szczególne dni w kalendarzu kojarzone są z szacunkiem, ciepłem, dzieciństwem i podziękowaniami.
Babcia i Dziadek to bez wątpienia bardzo ważne osoby w naszym życiu. Ich święto obchodzimy w styczniu, pełnym chłodnych, szarych dni, jednak urok jaki niesie ze sobą wprowadza wszystkich w magiczny nastrój.
