Spotkanie z Przedstawicielami KGW “Frelki”

W miniony poniedziałek 20 maja do naszego przedszkola zawitali tajemniczy goście. Tajemniczy, bo żaden z przedszkolaków nie wiedział wcześniej o tym spotkaniu…

Jakież było zdziwienie dzieci, gdy nagle w drzwiach stanęły Panie z KGW “Frelki” w pięknych śląskich strojach ludowych. Pani Basia i Pani Marianna zaprezentowały przedszkolakom album ze zdjęciami członkiń KGW z Lubszy w tych pięknych ubiorach, o których szczegółowo opowiedziały, zapoznając dzieci z dawnymi śląskimi nazwami. Dzieci z zachwytem słuchały opowiadań, po czym każdy chętny przedszkolak mógł przymierzyć dziecięcy śląski strój ludowy. W przedszkolu tego dnia nie zabrakło prawdziwej sesji fotograficznej. Dzięki uprzejmości Pana Tobiasza Janusa, który robił zdjęcia dzieciaki mogą cieszyć się piękną pamiątką, bo szkoda byłoby nie uwiecznić takiego wydarzenia.

To była bardzo ciekawa lekcja historii i lokalnego patriotyzmu, za którą serdecznie dziękujemy Paniom z KGW “Frelki”. Doceniamy zaangażowanie Pań i cieszymy się, że mogliśmy się spotkać. Podziękowania składamy również Panu Tobiaszowi za fantastyczną sesję i uchwycenie tych chwil na zdjęciach. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszych wspólnych spotkań.