Wyjazd do Woźnik

W dzisiejszym dniu wybraliśmy się w ramach zajęć z edukacji regionalnej na wycieczkę do Woźnik. Pogoda była wspaniała, humory dopisywały, więc mogliśmy zwiedzać z radością naszą gminę.

Uczniowie klasy piątej wybrali się wraz z nauczycielami autobusem GTV do Woźnik, aby zwiedzać. Naszą wycieczkę zaczęliśmy od zobaczenia kapliczki św. Floriana oraz pamiątkowego pomnika 3 Pułku Ułanów. Następnie udaliśmy się w kierunku Rynku podziwiając mural przedstawiający Bitwę Woźnicką. Na Rynku odwiedziliśmy pomnik patrona także naszej szkoły Józefa Lompy, odszukaliśmy kapsułę czasu zakopaną z okazji jubileuszu 750-lecia Woźnik, a także przeszliśmy do niedawno powstałej Galerii Rzemiosła, która stworzona została w hołdzie woźnickim rzemieślnikom. Z Rynku udaliśmy się na Łany Skwer, gdzie mogliśmy się w pięknym krajobrazie zrelaksować korzystając z zewnętrznej siłowni i pięknego placu zabaw. Nie zabrakło także czegoś dla “ciała”, uczniowie zjedli drugie śniadanie w plenerze, a także delektowali się pysznym lodami w miłej i przyjaznej atmosferze.

To był piękny dzień! 😊