Dbajmy o naszą planetę!

Dnia 22 kwietnia po raz kolejny na całym świecie obchodzono Dzień Ziemi. Nasza szkoła również uczciła ten jakże ważny dzień w ciągu całego roku.

Przygotowaliśmy się do tego dnia na wiele sposobów. Uczniowie z kl. IV-VI celebrowali święto przedstawiając inscenizację pt. „Ziemię mamy tylko jedną”. Podczas zajęć z wychowawcami uczniowie zapoznali się bliżej z zagadnieniami dotyczącymi losów naszej planety, zanieczyszczeniami i ochroną przyrody. Wykonywali makiety różnorodnych form terenu oraz plakaty związane z zanieczyszczeniami z jakimi musi zmagać się nasza planeta. Uczniowie klas starszych wykonali projekty związane z energią odnawialną. Szkoła aktywnie włączyła się w ochronę środowiska lokalnego zbierając nakrętki oraz oczyszczając terenu lokalnego środowiska ze śmieci. Jednak uczniowie naszej szkoły cały rok dbają o poprawę losów naszej planety. Oszczędzają energię poprzez gaszenie zbędnego oświetlenia, zakręcając krany podczas mycia rąk, sadząc rośliny miododajne oraz monitorując stan powietrza w Lubszy.