Zajęcia z robotyki i programowania

Co ciekawego robimy na świetlicy? Uczniowie korzystając z kloców LEGO WeDo 2.0 rozwijają swoje zdolności konstrukcyjne i uczą się programować.

Na każdych zajęciach dzieci dostają model robota do zbudowania, którego wykonują zgodnie z przedstawionymi instrukcjami. Następnie uczymy się jak zaprogramować robota tak by wykonywał określone zadania. Dzięki wykorzystaniu klocków Lego podczas zajęć, dzieci oprócz rozwijania zdolności programistycznych, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, motorykę małą i myślenie przestrzenne. Do tej pory udało nam się poznać łaziki, które przeprowadzają badania w kosmosie, satelity, zjawisko trzęsienia ziemi, mechanizm działania ładownia odpadów w śmieciarce, wykorzystanie helikoptera do ratownictwa medycznego czy proces zapylania kwiatów przez owady.

Korzyści z zajęć:

  1. Zajęcia rozwijają zdolności konstrukcyjne – uczymy się myślenia przestrzennego, ćwiczymy zdolności manipulacyjne oraz umiejętności budowania.
  2. Zajęcia rozwijają kreatywność – podczas zajęć dzieci mogą swobodnie eksperymentować z klockami, tworzyć swoje własne projekty, co wspiera rozwój ich wyobraźni.
  3. Zajęcia rozwijają zdolności matematyczne – podczas zajęć spotykamy się z różnego rodzaju podstawowymi zagadnieniami matematycznymi.
  4. Zajęcia rozwijają język – każde zajęcia rozpoczynamy od pogadanki – poznajemy słownictwo związane z tematem zajęć.
  5. Zajęcia rozwijają umiejętności społeczne – uczymy się dzielenia klockami Lego®, pomagania sobie oraz rozmawiania ze sobą.
  6. Zajęcia wprowadzają do świata programowania – podczas zajęć poznajemy podstawowe słownictwo oraz zagadnienia związane z programowaniem.