Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej oraz uroczystość Pasowania na ucznia klasy I.

Dzień ten jest okazją do wyrażenia wdzięczności  za wysiłek i wielkie serce wkładane  na rzecz pracy z dziećmi. W tym dniu pamiętaliśmy o wszystkich nauczycielach oraz pracownikach szkoły: obecnych i emerytowanych.  Uczniowie w zabawny sposób  zaprezentowali  obraz współczesnej szkoły. Uczniowie składając życzenia wyrazili swoje podziękowania i słowa uznania dla pracy pedagogów.

Po akademii swój ważny moment miały pierwszoklasiści. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor oraz złożenie odcisku palca w kronice szkolnej. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.