Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych to coroczne święto języków obchodzone 26 września. W tym też dniu promowano w naszej szkole różnorodność kulturową i językową Europy.

Uczniowie aktywnie włączyli się w świętowanie: przygotowali plakaty oraz wyznaczyli swoich przedstawicieli klasowych do udziału w Szkolnym Turnieju Językowym. Turniej wzbudził wiele emocji, zadania w tym roku były bardzo urozmaicone i wymagały posiadania dużej wiedzy językowej.

Laureatami turnieju zostali:

I miejsce drużyna klasy V

II miejsce drużyna klasy VII

III miejsce drużyna klasy VIII

Ponadto można było podziwiać gazetkę tematyczną zawierającą różne ciekawostki językowe. W strefie ciszy uczniowie mogli się relaksować czytając różne bajki i czasopisma w języku angielskim i niemieckim, a przerwy umilały im dodatkowo utwory wykonywane w różnych językach europejskich, puszczane przez nasz szkolny radio węzeł.