Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej

30 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. J. Lompy w Lubszy miała miejsce uroczystość otwarcia sali gimnastycznej, która zgromadziła uczniów i ich rodziców, nauczycieli, absolwentów szkoły oraz licznych gości.

Gospodarzami tego wydarzenia byli Burmistrz Woźnik – pan Michał Aloszko oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubszy – pani Ewa Kita. Swoją obecnością zaszczycili nas: poseł na sejm RP pan Andrzej Gawron, przedstawiciele Powiatu Lublinieckiego – starosta pan Joachim Smyła i wicestarosta pan Tadeusz Konina oraz radny pan Alojzy Cichowski, przedstawiciele Rady Miejskiej – przewodnicząca pani Anna Wincowska i wiceprzewodnicząca pani Krystyna Gorol, Zastępca Burmistrza Woźnik – pani Beata Bacior, sekretarz Woźnik – pani Magdalena Jarosz-Wawrzyńczak, skarbnik – pani Beata Buchenfeld, radni, sołtysi, proboszcz parafii pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Lubszy – Ks. Rudolf Badura, Przewodnicząca Rady Rodziców- pani Anna Gasiak. Nie zabrakło też Dyrektorów szkół i przedszkoli oraz innych instytucji z gminy Woźniki, a także nauczycieli czynnych i emerytowanych. Gośćmi byli także strażacy OSP w Lubszy, członkowie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Lubszeckiej i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich Frelki z Lubszy.

Uroczystość prowadziła pani Sonia Kałdonek – przedstawiciel Grona Pedagogicznego. Po powitaniu przez panią Dyrektor, głos zabrał Burmistrz Woźnik – pan Michał Aloszko i zaproszeni goście. W swoim przemówieniu podkreślił, że marzenia się spełniają i warto było czekać na powstanie tak pięknego obiektu mimo pojawiających się trudności. W dalszej kolejności poseł – pan Andrzej Gawron i starosta – pan Joachim Smyła podzielili się refleksjami na temat nowego obiektu oddawanego do użytku społeczności szkolnej i lokalnej. Potem nastąpiło przecięcie wstęgi i symboliczne otwarcie sali gimnastycznej. Kolejnymi punktem uroczystości było poświęcenie sali przez proboszcza tutejszej parafii ks. Rudolfa Badurę. Na koniec części oficjalnej została zamknięta kapsuła czasu dla przyszłych pokoleń, w której znajdowały się: list uczniów kl. IV, zdjęcie społeczności szkolnej, monety, foldery i gazety Gminy Woźniki oraz kalendarium 2023 roku. Po programie artystycznym została ona zakopana na 50 lat.

Uwieńczeniem uroczystości był występ uczniów i przedszkolaków w części artystycznej podczas “Lubszeckiej Olimpiady”, której przyświecało motto Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego: “W życiu ważny jest nie triumf, lecz walka. Rzeczą istotną jest nie zwyciężać, lecz umieć toczyć zwycięski bój”. Ich popisy sportowe, taneczne oraz recytatorskie porwały do przeżycia tego sportowego widowiska zgromadzoną publiczność. Młodzi artyści wzbudzili niekłamany zachwyt zaproszonych gości. Otrzymali głośne brawa i usłyszeli miłe słowa uznania.

Po występach uczniów i podziękowaniach, wszyscy zaproszeni goście udali się na poczęstunek, a na uczniów czekała pizza. Na zakończenie nie zabrakło atrakcji sportowych – krótki mecz piłki nożnej samorządowców z uczniami naszej szkoły, nad przebiegiem którego czuwała wuefistka pani Daria Janota. Po zaciętej i emocjonującej grze wygrała drużyna uczniów wynikiem 4:3.

Imponujący budynek sali wraz z wyposażeniem to powód do satysfakcji, zadowolenia i radości. To dowód, że marzenia się spełniają!