Witaj Wiosno!

Jak co roku – 21 marca, obchodzony jest w naszym przedszkolu „Pierwszy Dzień Wiosny”.

Od dłuższego czasu z niecierpliwością czekaliśmy na ciepłe promyki słońca oraz wszechobecną zieleń.

Z uśmiechem na twarzy i okrzykami radości powitaliśmy długo wyczekiwaną Wiosnę. Dzień rozpoczęliśmy od zmiany dekoracji na wiosenną oraz wykonania prac plastycznych. Wymienienie zwiastunów nowej pory roku nie sprawiło przedszkolakom żadnego problemu. Po wesołych tańcach i śpiewach przyszedł czas na tradycyjne już w naszej placówce sadzenie kwiatów, które pięknie ozdabiają wejścia do naszego przedszkola. Dzieciaki zamieniły się w prawdziwych ogrodników.

Kolejnym ważnym punktem dzisiejszego dnia był Dzień Kolorowej Skarpetki. Wszyscy tego dnia założyliśmy niepasujące skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka.