Programujemy ze Scottie Go!

Scottie Go! to gra edukacyjna z interaktywnym kursem programowania dla szkół zgodna z podstawą programową.

Wykorzystując metodę gamifikacji do efektywnej nauki programowania blokowego na zajęciach z informatyki klasa IV i V i VI poznała Scottiego – przyjaznego kosmitę, który przeżywa liczne przygody podróżując swoim pojazdem kosmicznym w Kosmosie. Pomagając Scottiemu w jego licznych przygodach gracze zdobywają wiedzę programistyczną oraz ważne kompetencje społeczne.

Scootie Go! to nie tylko nauka programowania dla dzieci i młodzieży, ale również nauka logicznego myślenia, kreatywności, podejmowania decyzji, myślenia matematycznego i problemowego. Podczas prowadzonych zajęć uczniowie zdobywają wiedzę z zakresu kodowania i uczą się podstawowych pojęć programistycznych takich jak: instrukcja prosta i złożona, parametr, pętla, instrukcja warunkowa, zmienne, funkcje.

Łącząc naukę i zabawę w przestrzeni wirtualnej i rzeczywistej dzięki aplikacji oraz kartonowym klockom, uczniowie tworzą program rozpoznawany za pomocą kamery w tablecie. W grze edukacyjnej do wykonania przygotowanych jest 91 zadań na 10 poziomach trudności.