Ślubujemy! Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Tradycją naszej szkoły stało się, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy.

Uroczystość ta miała miejsce 13 października 2022 roku. Bohaterowie tego dnia pod opieką wychowawczyni zaprezentowali zgromadzonym gościom program artystyczny, w którym pokazali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją klasę i szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor „magicznym” ołówkiem dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i podpisali się odciskami swoich palców w Kronice Szkoły. W drugiej części uroczystości starsi uczniowie z okazji Dnia Edukacji Narodowej podziękowali wszystkim pracownikom oświaty – czynnym i emerytowanym składając życzenia, wręczając laurki i kwiaty. Na zakończenie pierwszoklasiści wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek, a następnie do szkolnego ogrodu botanicznego posadzić swoje klasowe „piernikowe” drzewko.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.