Wyjazd nad morze na „Zieloną Szkołę”

W dniach od 1 do 11 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami ze szkoły w Ligocie Woźnickiej brali udział w śródrocznym nadmorskim wyjeździe profilaktyczno-zdrowotnym do Chłapowa. Celem wyjazdu było upowszechnianie aktywnego wypoczynku, profilaktyki zdrowotnej, doskonalenie umiejętności życia w grupie oraz poznawanie krajobrazu nadmorskiego.

Program naszego pobytu był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcjami: codzienne zajęcia na krytym basenie w ośrodku z opieką ratownika, autokarowe wycieczki z przewodnikiem do Trójmiasta oraz na Półwysep Helski, rejs kutrem „CPT MORGAN”, wycieczka autokarowa do Parku Rekreacyjno-Edukacyjnego Sea Park Sarbsk, gdzie znajduje się największe fokarium w Polsce-mieliśmy okazję oglądać trzy pokazy z fokami w roli głównej, wycieczka piesza do Rozewia i zwiedzanie latarni morskiej, piesze wycieczki do Władysławowa, gdzie dzieci przeszły Aleją Gwiazd Sportu, regularne wycieczki piesze w strefie nadmorskiej, gry i zabawy na plaży, placu zabaw i boisku sportowym na terenie ośrodka wypoczynkowego, odbywały się dyskoteki integracyjne, ognisko z pieczeniem kiełbasek i prezentowaniem piosenek i rymowanek przygotowanych przez dzieci. Uczniowie aktywnie korzystali z pięknej pogody, prawie codziennie przebywali na plaży, gdzie budowali rzeźby z piasku, pogoda była wręcz wymarzona do puszczania latawców. Wyjazd ten był również idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. Systematycznie wdrażaliśmy zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir-vivre przy stole. Zielona szkoła okazała się też bardzo dobrym sposobem na integrację. Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach i konkursach, ucząc się przy tym zasad tzw. zdrowej rywalizacji. Na zawsze zapamiętamy mile spędzony czas podczas wspólnych zabaw. Mimo że wróciliśmy już znad morza, to w naszych głowach jeszcze długo pozostaną wspomnienia z tej „Zielonej Szkoły”. Naprawdę miło spędziliśmy ten czas i zapamiętamy go na długie lata.

Serdecznie dziękujemy organizatorowi wyjazdu Panu Mieczysławowi Dumieńskiemu prezesowi zarządu Fundacji na rzecz dzieci „Miasteczko Śląskie” oraz wykonawcy turnusu firmie Biuro Usług Turystycznych „Kramex” reprezentowanej przez Pana Henryka Kramzę. Organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało i zapewniali fachową pomoc w każdej sferze swej działalności.