Ferie zimowe bezpieczne i zdrowe

14 lutego w naszym województwie rozpoczynają się ferie zimowe. Z okresem zimowym związane są pewne specyficzne zagrożenia, których trzeba unikać, ale pamiętajmy: zdrowy rozsądek i odpowiedzialność pozwoli uniknąć nieszczęśliwych zdarzeń.

 „Ani mróz, co szczypie w uszy, ani śnieg, co w oczy prószy, ani wiatr, co czoło chłodzi, nic zabawie nie zaszkodzi.”

Zima to okres dla nas szczególny, czas korzystania z atrakcji na śniegu oraz wypoczynku podczas ferii. Niestety to także czas bardzo trudnych warunków atmosferycznych – wcześniej zapada zmrok, poruszanie po drogach wymaga większej ostrożności, a niska temperatura powietrza oraz niewłaściwa zabawa na śniegu czy lodzie może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. Chcąc więc uniknąć zimowych zagrożeń, powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku edukacyjnego.

Obejrzyj => Bezpieczne ferie

Zachęcamy także do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” – publikacją MEiN, która zawiera aktualne informacje dla organizatorów, rodziców i uczestników wypoczynku.

Przeczytaj => Poradnik bezpiecznego wypoczynku

Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy Uczniowie bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpocznijcie, nabierzcie sił i motywacji do dalszej nauki.

Źródło: YouTube, Kuratorium Oświaty w Katowicach