Udział w spektaklu teatralnym “Stopklatka”

21 października 2021 r. uczniowie klasy VII i VIII brali udział w spektaklu teatralnym “Stopklatka” w Teatrze A. Mickiewicza w Częstochowie. Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorem – Adamem Machalicą, odgrywającym postać głównego bohatera. Podczas swobodnej rozmowy uczniowie mogli zadawać pytania związane z pracą aktorów i przygotowaniem przedstawienia. Poniżej przedstawiamy wrażenia uczniów.

“Spektakl przedstawia chłopaka, który po wypadku, będąc sparaliżowanym, opowiadał o swoich emocjach i myślach. Wojtek mówił o tym, co dzieje się w jego głowie oraz wspominał kilka sytuacji ze swojego życia. Sztuka skierowana jest do osób wrażliwych. Bardzo ją polecam wszystkim nastolatkom a także osobom starszym.” (Amelia z kl. VIII)

“Moim zdaniem spektakl był trochę smutny, bo bohater został sparaliżowany i był bezradny. Wyładowywał złe emocje na bliskich. Polecam ten spektakl rówieśnikom”. (Mateusz z kl. VIII)

“Moim zdaniem spektakl Stopklatka był wzruszający. Nie każdy mógłby go zrozumieć, a na pewno osoby, które nie chciałyby słuchać. Spektakl opowiadał o chłopaku, który był sparaliżowany. Miał w sobie dużo emocji dobrych i złych. Aktor, który wcielił się w postać Wojtka, przedstawiał jego myśli. Polecam sztukę osobom wrażliwym, lecz nie tylko.”
(Agnieszka z kl. VII)

“Spektakl Stopklatka przedstawia emocje i myśli chłopaka, który po nieszczęśliwym wypadku został sparaliżowany. Wojtek czuł się bezradny i miał pretensje do Boga, rodziców i przyjaciół. Sztuka skierowana jest do wszystkich wrażliwych ludzi. Tekst jest bardzo metaforyczny. Polecam obejrzenie tego spektaklu.” (Zofia z kl. VIII)

“Przedstawienie Stopklatka jest o chłopaku, który po nieszczęśliwym wypadku ma żal do Boga, rodziny i przyjaciół. Adam Machalica gra sparaliżowanego i zamkniętego w sobie Wojtka. Spektakl jest skierowany do osób wrażliwych i polecam go każdej grupie wiekowej.”
(Lena z kl. VII)

“Spektakl przedstawia Wojtka, nastolatka, który został sparaliżowany po skoku do wody. Wojtek jest zamknięty w ciele i nawet nie mówi. Przedstawienie jest przeznaczone dla osób wrażliwych. Ja osobiście polecam sztukę Stopklatka młodzieży, dorosłym i fanom teatru.”
(Paweł z kl. VII)

“Spektakl przedstawia opowiadanie sparaliżowanego chłopaka, który opisuje swoje życie i chciałby cofnąć czas. Przedstawienie było bardzo smutne, Wojtek był zły na Boga oraz rodziców. Polecam wszystkim wrażliwym osobom.” (Emilia z kl. VII)