Sprzątanie świata 2021

15 września 2021 r. po raz kolejny przyłączyliśmy się do 28. Akcji Sprzątanie świata – Polska. Wielki Finał odbędzie się w najbliższy weekend (17-19 września). Hasło tegorocznej Akcji brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”.

W Akcji Sprzątanie świata – Polska nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. W ramach tegorocznej edycji chcemy również podpowiadać, jak poprawnie organizować akcje terenowe. One również wymagają myślenia i troski o każdy element takiej akcji: od wybrania do sprzątania terenu, uzyskania pozwoleń, zapewnienia bezpieczeństwa, po wywóz zebranych odpadów. Zatem wybrane przez nas hasło tegorocznej Akcji, które jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum”, każdy z nas powinien wziąć sobie do serca. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.

Nasi uczniowie wraz z nauczycielami jak co roku zrobili porządki na terenie szkoły, a także posprzątali przydzielone tereny w pobliżu szkoły. Na koniec każda klasa spotkała się przy ognisku, by upiec smaczne kiełbaski i podsumować przeprowadzoną akcję.

Źródło: naszaziemia.pl