Dożynki Parafialne 2021

W niedzielę 5 września 2021 roku odbyły się w Lubszy uroczystości dożynkowe. Barwny korowód uczestników Święta Plonów przeszedł do Ogrodu Parafialnego w Lubszy.

Nauczyciele, uczniowie i rodzice z chęcią i  zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie uroczystości. Najmłodsi wychowankowie naszej szkoły, a mianowicie przedszkolaki i uczniowie klasy I wystąpili po raz pierwszy przed tak wielką publicznością na dożynkowej scenie. Pięknie ubrani wykonali dwa utwory muzyczne. Pierwszy z nich wzbogacony został grą na instrumentach perkusyjnych, a drugi pięknie wyśpiewany. Publiczność była zachwycona. Uczniowie klas II – VI zadbali o przygotowanie jak najciekawszych strojów, które zaprezentowali w korowodzie dożynkowym. Dzięki temu mogliśmy podziwiać: księżniczki, różne zwierzątka, postaci z bajek, przedstawicieli różnych zawodów a nawet młodą parę. Uczniowie podeszli do tego zadania z wielką radością i mnóstwem pomysłów. Starsi reprezentanci naszej szkoły z klas VII i VIII wraz z wychowawczyniami przygotowali śliczną dekorację przed naszą szkołą. Wykonali z beli słomy dwie „pracowite pszczółki”. Ogrodzenie szkoły zostało także pięknie ozdobione. Bierzemy udział w „Konkursie na najciekawsze ozdoby dożynkowe w naszej miejscowości”. Zachęcamy do głosowania. Link zamieszczamy poniżej.

Głosujemy => Lubsza-Info

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za włączenie się w przygotowania uroczystości dożynkowych. Dziękujemy również panu Zenonowi Flak za dostarczenie słomianych beli oraz rodzicom, którzy pomogli w jej dekoracji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości.