Pasowanie na czytelnika

4 grudnia uczniowie klasy pierwszej brali udział w zajęciach bibliotecznych „ Pasowanie na czytelnika”, które odbyły się w formie online. Dzieci obejrzały film przygotowany przez uczniów klasy piątej, z którego dowiedziały się, że warto czytać książki i korzystać z biblioteki. Następnie pierwszoklasiści odpowiadali na pytania dotyczące baśni i złożyły przyrzeczenie, że będą dbać o książki i korzystać z ich mądrości.

Podczas spotkania z Mikołajem uczniowie otrzymali wyprawki czytelnicze, zawierające materiały do samodzielnego czytania. Wyprawki przygotowane zostały  w ramach Kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej przez Instytut Książki pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej od grudnia 2017 roku.

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych.

Tegoroczny etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania.