Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas pozytywne emocje. Jest okazją, by podnieść naszą życzliwość i uprzejmość na wyższy poziom.

Dzień Życzliwości to niezwykle wartościowe i piękne święto. Piękne, bo zachęca nas do bycia miłym i otwartym na drugiego człowieka, wartościowe, bo jest okazją do poruszenia w czasie zajęć tematu szacunku i życzliwości w stosunku do innych. Podczas zajęć nauczyciele porozmawiają z uczniami na temat życzliwości, konieczności okazywania innym szacunku i korzyści, jakie wypływają z otwartej i miłej postawy wobec innych ludzi. Jako dodatkowy materiał dydaktyczny świetnie sprawdzą się filmiki:

Oglądnij => https://www.youtube.com/watch?v=yFwF3AK8TOQ

Oglądnij => https://www.youtube.com/watch?v=Kpvs_0YZ-KU&feature=emb_title

Źródło: youtube

Hasło przewodnie w tym roku to „Dobre słowo – podaj dalej” zachęca do dzielenia się dobrymi słowami i doceniania siły płynącej z ich stosowania. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat, do ludzi – wróci do nas ze zdwojoną mocą. Bądźmy życzliwi na co dzień.

Uczniów zachęcamy do działania:

  • podziel się uśmiechem z mieszkańcami Twojego domu,
  • spraw rodzicom jakaś przyjemność,
  • wyręcz osobę bliską w jakimś obowiązku,
  • przygotuj i obdaruj kogoś własnoręcznie wykonaną życzliwą kartką,
  • stwórz plakat na temat życzliwości i uśmiechu,
  • wymyśl rymowankę, wierszyk propagujący życzliwe zachowanie,
  • możesz wykonać zdjęcie „Życzliwość w kadrze”.

Pomysłów jest naprawdę wiele, okazji do ich wykorzystania także, więc nie pozostaje nic innego, jak tylko działać. Prosimy o udokumentowanie swojej pracy i przesłanie do wychowawcy.

Miłej i pełnej życzliwości zabawy!