Ślubowanie pierwszoklasistów

” Jestem małym Polakiem. Kocham moją ojczyznę. Pragnę dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Przyrzekam być dobrym kolegą. Przyrzekam być przyjacielem zwierząt i roślin. Będę starał się swą nauką i zachowaniem sprawić radość rodzicom i nauczycielom.”

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w Szkole Podstawowej im. J. Lompy  w Lubszy jest przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków społeczności szkolnej najmłodszych uczniów. Tak było również 14 października 2019 r. Przed uroczystością uczniowie klasy I z pomocą rodziców posadzili drzewko  w szkolnym ogrodzie. Po wprowadzeniu sztandaru  i odśpiewaniu hymnu, pierwszoklasiści  wystąpili w programie artystycznym. Zaprezentowali w nim swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. W dalszej części wykazali  się wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomości zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w szkole i grupie rówieśniczej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor. Pasowanie uwieńczone zostało wspaniałym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. (tekst: Patrycja Pyka)
Podczas akademii uczniowie dziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom za trud nauki, wyrozumiałość i życzliwość. Nie zapomnieli również o pracownikach obsługi oraz nauczycielach i pracownikach emerytowanych, życząc wszystkim zdrowia, uśmiechu i spokoju.