Pomoc dla Patrycji, u której zdiagnozowano Ataksję Friedricha

“Jestem chora i o tym mówię”. To słowa Patrycji Churas, która jest uczennica ósmej klasy naszej szkoły. Niedawno zdiagnozowano u niej nieuleczalna chorobę neurologiczną, na którą zapada 1 na 50000 osób.

Dolegliwości nasilają się z wiekiem, aż w końcu pacjent może stać się niezdolny do samodzielnego poruszania się, dlatego ogromne znaczenie mają różne formy rehabilitacji, polegające zarówno na ćwiczeniach mięśni, jak i na ćwiczeniu mowy. Rehabilitacja jest jednak bardzo kosztowna i nie jest finansowana przez NFZ.

Uczniowie wspólnie z nauczycielami szkoły zaangażowali się w pomoc Patrycji organizując zbiórkę funduszy na jej rehabilitacje, pieczenie ciastek, z których dochód również został przekazany na ten cel, a także stworzyli plakat zawierający informacje, jak można wesprzeć Patrycje w walce z chorobą, który znajduje się poniżej. Razem możemy więcej!

Wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć Patrycję w jej walce o zdrowie i sprawność mogą wpłacać pieniądze na specjalne subkonto Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Lubszeckiej nr 14 8279 1023 0204 0141 2002 0003, w tytule przelewu wpisując “Zdrowie Patrycji”.