Razem na Święta

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w przedświąteczną akcję  promowaną przez MEN pod hasłem ” Razem na Święta”, w ramach której wykonali wiele działań na rzecz  szkolnej i lokalnej społeczności.

Z myślą o seniorach uczennice i uczniowie starszych klas przygotowali kartki świąteczne z życzeniami i rozdali je najstarszym mieszkańcom Lubszy, a także zaoferowali swą sąsiedzką pomoc w zrobieniu świątecznych zakupów i porządków. Włączyli się także w przygotowanie  odbywającego się na terenie szkoły spotkania opłatkowego dla osób samotnych i seniorów z burmistrzem organizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Woźnikach. Uczniowie doręczyli seniorom zaproszenia, a  na spotkaniu  zaprezentowali  świąteczny program artystyczny. Innym działaniem w ramach wolontariatu było przekazanie przez uczniów świątecznych kartek z życzeniami i stroików wykonanych na zajęciach plastycznych właścicielom lokalnych sklepów, firm i instytucji. Podczas  szkolnego Jarmarku Bożonarodzeniowego Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję charytatywną ” Dzieci Dzieciom”, która polegała  na zbiórce pieniędzy dla dzieci będących w trudnej sytuacji materialnej. Uczniowie kl. IV i V zorganizowali także zbiórkę słodyczy dla dzieci polskich na Kresach, a inni uczniowie wysłali swoim chorym i doświadczonym przez los rówieśnikom pogodne i pełne nadziei listy w ramach akcji ” Marzycielska Poczta”. Dzieci postanowiły  dzielić  się z innymi wszystkim tym, co posiadają. Niektóre uczennice podarowały swoje długie  włosy, biorąc udział w mikołajkowej akcji ” Daj Włos” organizowanej przez fundację onkologiczną Rak’ n’Roll. Uczniowie naszej szkoły pomyśleli także o zwierzętach i postanowili zakupić karmę dla zwierząt przebywających w schronisku. Przeznaczyli na to pieniądze zebrane we wrześniu podczas Dnia Degustacji Muffinek. Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby  okazać wsparcie i życzliwość osobom potrzebującym, ale ważne jest, byśmy pomagali nie tylko od święta.